Про вибори, профбюджет та оплату праці

Цей постійно діючий семінар голів районних, міських та голів профкомів вищих навчальних закладів обласної освітянської профспілки відбувався напередодні проведення звітно-виборної конференції Об’єднання профспілок Львівщини. Тому дискусія, яка відбулася й на Раді Об’єднання профспілок Львівщини, перенеслася і  в цю аудиторію.

Профлідери низових організацій, другої за чисельністю галузевої профспілки області, аргументовано ставлять питання про збільшення представництва своєї галузі в Раді Об’єднання профспілок Львівщини та майже удвічі більшої кількості делегатів на конференцію Об’єднання пропорційно до профчленства, відповідно й фінансової участі в діяльності організації, яка об’єднує 28 галузей, з яких деякі дорівнюють кількості членів однієї низової освітянської обласної профспілки.

Голови профкомів вишів висловили радикальні пропозиції щодо перебування в Об’єднанні профспілок Львівщини. На жаль, не вдалося запросити голову Об’єднання, як було спонтанно запропоновано в ході дискусії, на їх семінар через непередбачувані обставини.

Розглядові стрижневого питання порядку денного семінару за участі заступника керівника профільного департаменту ОДА Ігоря Гайдука: про стан фінансового забезпечення установ та закладів освіти передувала робота в первинних, районних організаціях профспілкових юристів, ділові зустрічі-наради з цього приводу голів вищих навчальних закладів, міських та районних організацій галузевої профспілки, на яких вдалося акумулювати типові проблеми для організації загалом і почути проблеми кожного. Йдеться насамперед про недосконалість формули розподілу освітньої субвенції, в якій не враховано вимоги Постанови Кабміну № 643 від 20.04 2007 року щодо підвищення посадових окладів за роботу в певних типах навчальних закладів та положення наказу Міносвіти України №128 від 20.02 2002 року щодо порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах.

Недосконала і несправедлива формула розподілу освітньої субвенції та її розмір не забезпечує належних видатків на освіту до кінця 2018 року. З 51 територіальних адмінодиниць на Львівщині (без врахування 13 новоутворених ОТГ), які фінансувалися і в минулому році за означеними механізмами, лише 29 збільшено розмір освітньої субвенції. За даними районних, міських органів управління освітою та відповідних органів в ОТГ, до завершення поточного бюджетного року і своєчасної виплати зарплати освітянам Львівщини бракує 215млн. грн.

Йдучи на випередження ситуації, Львівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України проголосувала і надсилає відповідне Звернення до найвищих органів законодавчої та виконавчої влади країни і закликає до відповідних дій своїх колег з інших областей України.

Не пройшло повз увагу професійної спілки освітян і намагання виконавчої влади, яка обіцяє підвищення зарплати, урізати надбавки за престижність праці, що нівелює зростання оплати праці освітян в умовах підвищення цін на проїзд в транспорті, комунальні послуги, галопуючої інфляції.

В обговоренні та затвердженні бюджету організації на наступний рік, який представила завфінвідділом обласної організації Ганна Березовська, активну участь взяли голова профкому національного університету «Львівська політехніка» Володимир Гайдук, голова ревкомісії обласної галузевої профспілки Степан Бурбан, член Президії  Ігор Гайдук,. Було запропоновано збільшити фінансування студентських організацій, акцентували на пожвавленні фінансової діяльності Будинку вчених.

Як наголосила профлідер обласної галузевої профспілки Марія Яцейко, профактив конструктивно підійшов до затвердження механізму фінансування, проаналізувавши звіт керівника пансіонату «Пролісок» Юрія Шевціва, будівництва нового корпусу профспілкової освітянської оздоровниці.

Завдяки тому, що стан профспілкового членства на порядку денному всієї організації, сказала завідувачка оргвідділом, заступник голови обласної галузевої профспілки Галина Долішня, профспілка в умовах адмінреформи та інших соціальних труднощів виходить з мінімальними втратами і дбає про реалізацію своїх резервів щодо кількісних і мотиваційних показників членства. Для прикладу, послідовними є їх кроки щодо інформаційної політики, в якій не упускається значення інформаційної складової – вісників у різних їх формах, починаючи від щотижневого поповнення новою прикладною інформацією профспілкових стінгазет у кожній низовій ланці.

 

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори