Феєрія освітянської первинки

Відбулося урочисте зібрання і нагородження переможців обласного конкурсу первинних організацій однієї з найпотужніших на Львівщині – обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, яку очолює досвідчена, одна з найвпливовіших профлідерів краю Марія Григорівна Яцейко.

До цієї феєрії  громадська організація, яка нараховує сьогодні понад півтора тисячі первинних пофорганізацій і понад 102 тисячі спілчан, готувалася з часу прийняття в грудні 2016 року постанови ФПУ про оголошення 2017-го Роком первинки, а реально – йшли до цього, ретельно працюючи, роками. Первинна профспілкова – основа громадської професійної структури, найближча до людини праці.

Найвищу профспілкову нагороду «Профспілкова звитяга» отримали 140 найкращих голів профкомів шкіл, дитячих дошкільних та позашкільних установ усіх районів та міст Львівщини. Про те, що обласна організація «йшла до цього роками» й великою працею, свідчив маленький штрих: коли оголосили про високу нагороду голови первинної організації виконавчого апарату обласної організації профспілки, відомого і шанованого в галузі правника, який щодня зі своїми спілчанами, Мар’яна Калина, то зал вибухнув щирими аплодисментами. Факт, що рідкісно нині підтверджує: особистість підсилює вагомість нагороди.

Розділити з освітянами їх трудове свято прийшли голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько, директор профільного Департаменту облдержадміністрації Любомира Мандзій, кращі творчі колективи Національного університету ім. Івана Франка та Львівської політехніки, народні артисти України Богдан Козак та Мар'ян Шуневич.

Зал зірвали бурхливі аплодисменти, коли до профспілкових активістів прийшли з теплим словом і піснею наймолодші артисти – ансамбль «Цьомочки» профспілкового Будинку вчених, де й відбувалися урочистості, і з якими, до речі кажучи, працює голова профкому цієї установи, Заслужений діяч мистецтв України Зореслава Кравчук. Саме завдяки її праці та праці високо оціненій профспілкою та державою,- Галини Равлінко, за матеріальної підтримки обласної профорганізації «від Києва до Нью- Йорку» знають люди львівську «Цьомку».

Авторам сценарію цієї феєрії  освітянської первинки, в числі яких, крім профлідера, безперечно, і її заступник на громадських засадах Галина Долішня, вдалося здивувати гостей привітанням-сценкою з Кам'янка-Бузеччини. Ворожки-профспілчанки Світлана Крисюк, Галина Яцек, Мар' яна Ревакович знали про що «ворожать» присутнім у залі колегам та своєму профлідерові Марії Яцейко: «чекає Вас непосильна праця, успіхи і проблеми».

Навіть святочне слово обласного профлідера було діловим: інформація про розбудову профспілкового трускавецького пансіонату «Пролісок», продовження обласної Програми оздоровлення спілчан, отримали схвалення та оплески по суті роботи всієї  обласної громадської освітянської організації. Завдяки спільним зусиллям і кооперації коштів обласної та всієї галузевої профспілки освітяни матимуть не 50, а 120 місць для оздоровлення та реабілітації здоров’я.

Саме на цьому мотиваційному моменті перебування у профспілці наголосив у розмові з нами на святі голова профбюро юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Кахнич ( на фото справа разом з Марією Яцейко).

Делегація кращих профлідерів Золочівщини – Наталія Данилюк, Марія Долинна, Наталія Блозовська повели  мову про роль профлідера і колективу. На їх думку, успіх приходить тоді, коли маємо баланс 50 на 50.

Свою повну солідарність з твердженням обласного профлідера про те, що «до профспілки йдуть, коли діти народжуються, коли одружуться й коли рідних втрачають, коли свято й біда» висловили в кулуарах і зі сцени львів’янка Галина Москва – голова шкільного профкому у Франківському районі Львова, профактивіст з Брідщини Руслана Стебник, досвідчений профлідер зі шкільної первинки Яворівщини, учасник багатьох акцій протесту Марія Нечай.

Велику користь і результат для професійної спілки, для всіх освітян, переконаний голова Галицької районної організації профспілки Львова Василь Іваницький, маємо тоді, коли є взаємодія і співпраця профкому та дирекції.

Обласна організація Профспілки щиро вітає переможців, бажає усім профлідерам первинок, кожному члену профспілки здоров’я, успіху у професійній та громадській роботі, задоволення від кожного прожитого дня, злагоди у колективах, любові, радості і миру!

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори