Охорона праці – імідж профспілки

Упродовж кількох років Львівська обласна організація профспілки освіти і науки, яку очолює Марія Яцейко, та департамент освіти ОДА проводять спільні акції на виконання постанови Колегії Міносвіти та Центрального Комітету галузевої профспілки про посилення заходів, які забезпечують вчителям і учням гідні  та безпечні мови праці. Охорона праці, яку контролюють профспілкові юристи, важлива іміджева для громадської організації сфера. Вона є складовою мотивації членства у профспілці.

До цієї роботи активно підключилися члени комісії з охорони праці обласної профорганізації, яку очолює фахівець у цій сфері, голова профкому працівників національного університету «Львівська політехніка» Володимир Гайдук. Робоча група представників профспілки та  освітянського департаменту виїжджає для вивчення справи в первинні організації, надає правову та методичну допомогу працівникам, відповідальним за цю важливу сферу трудової життєдіяльності.

Апогеєм роботи з проблем охорони праці є участь первинних організацій у галузевому обласному та Всеукраїнському огляді-конкурсі з питань охорони праці.

За словами заступника голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки, досвідченого юриста Мар’яна Калина, аналіз і підсумки проведення заходів та участі первинних організацій у проведенні кампанії з охорони праці засвідчили, що до цього питання ставляться відповідальніше, вносять відповідні пункти у колективні договори, проводять звіти на спільних з роботодавцями зборах. Збільшилася також кількість учасників профільного громадського огляду- конкурсу в області.

За минулий рік до обласної оглядової комісії надійшли матеріали з 11 районів, 4 профтехучилищ та двох вищих навчальних закладів. Для заохочення переможців встановлено грошові премії обласної організації профспілки: 600-1000 грн. та  грамоти профільного департаменту ОДА.

Цьогоріч переможцями і призерами обласного огляду-конкурсу визнано два  освітянські колективи Буського району – Гумниську ЗОШ 1-2ст та дошкільний навчальний заклад «Барвінок» с. Андріївки. А також сільську загальноосвітню школу з Добрянич на Перемишлянщині, Нововитківську ЗОШ 1-3 ст. Радехівщини, «Загальноосвітній навчальний заклад 1-3 ст. – дошкільний навчальний заклад Миколаївського району, Новояворівське ВПУ, Дрогобицький педуніверситет.

У Центральну оглядову комісію скеровано на визначення Всеукраїнського переможця при підведенні підсумків з питань охорони праці матеріали Гумниської ЗОШ 1-2ст. Буського району.

Головний секрет ретельності у вирішенні питань безпечних і гідних умов праці вчителя і учня у цій сільській школі, де мають робоче місце 22 працівники і шістдесят учнів, голова районної галузевої профспілки Галина Сень бачить в увазі до проблем всіх  усіх структуктурних ланок професійної організації, роботодавця і діловій, конструктивній співпраці голови первинної організації школи Ірини Шкільної та директора Лариси Барди.

«Якщо є спільна гідна громадська і виробнича мета, то і в складних умовах можна досягати  вирішення потрібних людям речей», – переконана Галина Іванівна.

Нагороди переможцям буде вручено, як наголосила обласний профлідер, урочисто в трудових колективах.


Ольга Лобарчук, Львівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори