Каразінський університет розроблює інструменти задля модернізації меддіагностики

Кафедра ядерної та медичної фізики фізико-технічного факультету прийняла до виконання проект Українського науково-технологічного центру «Створення універсальних тестових платформ для досліджень та розробки детекторів іонізуючого випромінювання для використань у медицині».

Разом із фахівцями та студентами Каразінського університету у виконанні проекту беруть участь 56 українських учених та інженерів із Київського національного університету імені Тараса Шевченка та трьох провідних науково-дослідних інститутів Національної академії наук України: Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (м. Харків), Інституту ядерних досліджень (м. Київ) та Інституту прикладної фізики (м. Суми). Європейським партнером у виконанні робіт виступила Лабораторія лінійних прискорювачів (м. Орсе, Франція).

Цей проект є частиною тісної співпраці українських і французьких учених у межах Міжнародної асоційованої лабораторії «Розробка детекторних систем для експериментів на прискорювачах та технологій для фізики прискорювачів», яку було створено три роки тому.

За підтримки лабораторії розгорнуто широку програму з підготовки молодих фахівців з ядерної та медичної фізики. Прикладами цієї роботи є щорічні Транс’європейські школи з фізики високих енергій, стажування наших студентів у Лабораторії лінійних прискорювачів, спільна українсько-французька аспірантура. За останні два роки проведено дві Школи з медичної фізики у Києві (2016 рік) та у Харкові (2017 рік).

Основна мета проекту – застосування для потреб медицини багатого науково-технічного потенціалу та досвіду, накопиченого протягом останніх років фахівцями академічних інститутів України при розробці та створенні вимірювальних систем для фізики високих енергій і ядерної фізики.

Сучасний стан медичної діагностики й терапії визначає значний попит на розробку спеціальних сенсорних систем та пристроїв обробки зображень, що спрямовані на поліпшення характеристик приладів медичної візуалізації. Тому використання інноваційних рішень та новітніх технологій, які з’явилися при створенні інструментів для фізики високих енергій, можуть суттєво покращити стан вітчизняної медицини, зокрема у галузі медичної візуалізації.

Реалізація цього проекту передбачає будівництво та оснащення сучасним обладнанням двох інструментальних платформ у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна та Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Ці дві платформи, які суттєво доповнюють одна одну, використовуватимуться для розробки та тестування нових детекторів іонізуючого випромінювання із широким залученням студентів до виконання робіт.

Ці платформи відіграють важливу роль у підготовці інженерного та медичного персоналу та у навчанні студентів у галузі медичної фізики й техніки.

За матеріалами Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Схожі публікації


Догори