Педагоги Кам’янщини підкорили гору та відвідали історичні святині

Для педагогів району та їх дітей липень став справжнім відпочинком, так як не тільки побували екскурсійно у багатьох фортецях західного регіону та визначних місцях, а й підкорили гору Вухатий камінь.

Адже відпочиваючи, ми не просто відновлюємо життєві ресурси, але і черпаємо з нескінченної скарбниці природи нові сили, відкриваємо в собі надзвичайні здібності.

Літо – прекрасна пора для відпочинку і розваг, хочеться незабутніх вражень і, особливо, життєвою необхідністю є активний відпочинок, як джерело відновлення сил, здоров'я і бадьорості духу.

Перше екскурсійне місто, яке відвідали – це місто Рівне, розташоване на р. Устьє за декілька кілометрів від її впадіння в р. Горинь, яка умовно ділить Рівненщину на низину (північну) та рівнино-піднесену (південну) частини. Згідно з «Повістю времєнних літ», тут жили волиняни – представники одного з найдавніших українських племен, які заселяли територію від Гориню до Західного Бугу. Археологічні знахідки свідчать, що на цій території люди жили з часів мідного віку (IV—III ст. до н.е.) та ранньої бронзи (початок II ст. до н.е.).

Першими об’єктами відвідування були два водоспади Крапельковий та Бухтівецький, які розташовані на невеликій притоці річки Бухтівець (Ґорґани) (ліва притока Бистриці Надвірняньської), біля села Букове, в урочищі Бухтівець. Висота водоспаду Крапелькового – 10 метрів. Утворився в місці, де невеликий гірський потічок падає з верху скельного масиву флішового типу на дно каньйону річки Бухтівець. Вода падає суцільним потоком. Оскільки потічок невеликий, у посушливу пору вода долітає донизу окремими краплями. Власне через це водоспад отримав свою назву. Крапельковий — один з небагатьох Карпатських водоспадів, який можна оглядати з іншого боку, зайшовши під навислу скелю. Висота ж Бухтівецького водоспаду 8 метрів, середня ширина 1-2 метри. Утворився в місці, де невеликий потік перетинає скельний масив флішового типу.

Одиним екскурсійним днем ми дізналися про історію Львова, вона настільки ж яскрава та дивовижна, як і саме місто, насичена цікавими подіями та знаменитими постатями. Сьогодні Львову вже понад 750 років і йому є Вам про що розповісти. Місто, яке було засноване на перетині вигідних торгівельних шляхів скоро розцвітало та розвивалося, ставши одним із головних торгових центрів середньовічної Європи.

Львів завжди відрізнявся вигідним стратегічним розташуванням і надзвичайно гарними краєвидами. Львів протягом усієї своєї історії був великим торгівельним центром і певний час найвідомішим у Європі східноєвропейським містом.

Надзвичайну роль у розвитку української культури і боротьбі українців за свої права відіграло книгодрукування. У Львові була надрукована перша українська книжка, і зробив це першодрукар Іван Федоров, або як його ще називали у Львові – Федорович. Серед своїх багатьох історичних досягнень Львів може похвалитися ще й тим, що протягом трьох з половиною століть жоден неприятель не зміг узяти міста. За цей час Львів пережив близько сотні облог. Львів, який є незаперечною столицею української культури, духовності і національної ідентичності, завжди відігравав чільну роль у розвитку процесів демократії та здобуття української незалежності.

Перебуваючи з короткою екскурсійною програмою переконалися в тому, що Львів завжди був і є детонатором націнотворчих і демократичних процесів в українській державі.

Наступний день освітянам запам’ятався найбільше,  як один з варіантів активного, навіть екстремального, відпочинку в літніх Карпатах, а саме підкорення гори Вухатий камінь (1864 метри) Для того, щоб це зробити вистачило і одного дня. При бажанні підкорити ці гори може кожен. Не будемо описувати того захвату, який чекає вас на вершині, так як вважаємо, що краще один раз відчути, ніж сто разів прочитати. Вирішуйте! Не пошкодуєте!  Саме гора Вухатий камінь  лежить в межах хребта Чорногора та причаровує чудернацькими формами кам’яних брил. Висота гори Вухатий камінь складає 1864 м.

У два дні оглянули історичні святині Галич та Печеніжин. Історичний Галич сягає далеко за адміністративні межі теперішнього районного центру Івано-Франківщини, охоплюючи кілька населених пунктів. Тут, окрім збережених чи відновлених пам’яток (храм святого Пантелеймона XII ст., церква Різдва Христового XIII-XVIII ст., Успенська церква XVI ст., літописні Галичина могила та Княжа криниця), є ще фундаменти 14 церков XII-XIII ст., залишки печерних монастирів, фортифікаційних споруд тощо.

Містечко Печеніжин розташоване неподалік від Коломиї. Своєю назвою завдячує племені печенігів. У ІХ-ХІІ ст. вони заселяли в основному степову частину сучасної України. Вздовж берегів Прута існував західний ареал поширення цього народу. За легендою Ярослав Мудрий під час однієї з воєн нагнав печенігів із степів аж сюди. Історія Печеніжина бере свій початок з епохи неоліту. Як містечко Печеніжин існував вже в XIV ст. Тоді в ньому була ратуша, відбувалися торги. У джерелах згадується, що в Печеніжині було самоуправління за Магдебурзьким правом. Впродовж наступних декількох століть попри свій містечковий статус Печеніжин лишався сільськогосподарським поселенням. Найдавніший храм Печеніжина – церква Святого Дмитрія Солунського, яка була зведена 1629 р. Святиня – унікальна пам’ятка дерев’яного сакрального будівництва.

Печеніжин відомий як місце народження найвидатнішого опришка – Олекси Довбуша. За даними Михайла Грушевського він народився 1700 р. В 1738-1739 рр. зі своїм загоном почав напади на поміщицькі маєтки Печеніжинського ключа. У 1740-1741 рр. повстанці перемістилися на Верховинщину. З часом опришківські рухи охопили все Покуття, а повстанці також вчиняли напади на Буковину та Закарпаття. Родом з Печеніжина відомий історик та дослідник Прикарпаття Володимир Грабовецький. Перу Володимира Васильовича належить понад 1000 розвідок, в тому числі 45 ґрунтовних монографій з історії Прикарпаття.

У Микуличах ми відчули екстремальний вид відпочинку та туризму, що полягав у подоланні туристичних маршрутів бездоріжжям на автомобілях. У цих захоплюючих поїздках може взяти участь будь-який, у кого є спрага до пригод, і бажає отримати незабутні враження. Враження від цього міні-туру, ви не забудете ніколи. Море позитиву, екстрим, вибухи емоцій. Під час туру по гірських дорогах, ми провели виїзд на полонину, піднялися до вершини гір, нам відкрилися неймовірні пейзажі, від яких захоплювало дух і завмирало серце. Особливо, коли мали змогу політати на «Зіплайні». Під час подорожі ми побували біля водоспаду Женецький Гук.

Повертаючись додому, відвідали місто Житомир.

Усі подорожі мають початок і мають кінець, але ще і ще хочеться доторкнутися до величі нашої історії, поринути в ті часи, коли історія створювала нашу державу.

За змістовний, чітко спланований відпочинок в Карпатах освітяни району вдячні Олександру Шамраю, голові Кам’янської районної організації Профспілки. Наступний рік у планах відпочинку, сповнений новими відчуттями та нових перлин історичних місць Закарпаття, Волині та інших місць нашої чарівної батьківщини. Приєднуйтеся і ви не пошкодуєте, пізнаючи ще більше історію своєї держави. 

Кам’янська районна організація Профспілки, 

Черкаська область 

Схожі публікації


Догори