Використання освітньої субвенції, медогляди – на контролі

24 червня 2020 року  заступником голови обласної державної адміністрації Світланою Чепігою, за участю начальника управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації Ірини Дробиш, голови Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Людмили Кучерявої проведено селекторну нараду з головами районних державних адміністрацій, керівниками ОТГ, начальниками управлінь, відділів  освіти щодо підготовки та проведення ЗНО на території Херсонської області, вирішення нагальних  питань галузі, ефективне використання освітньої субвенції, організації медичних оглядів.

До наради приєдналася в.о. міністра освіти України Любомира Манзій. Діалог відбувся в конструктивному руслі. Було відмічено, що за всіма показниками Херсонщина готова до проведення ЗНО, надано роз'яснення з деяких питань щодо проведення тестування та отримання документів здобувачами освіти. Педагогам Херсонщини запропоновано включитися до обговорення положення про дистанційну освіту у самий короткий термін.

Наступне питання селекторної наради – проходження обов'язкових медичних оглядів працівниками закладів освіти. Акцентовано увагу, що на час дії карантину проходження медичних оглядів відтерміновано, але це не означає їх скасування. Повідомлено, що роботодавець за рахунок власних коштів забезпечує організацію проведення медичних оглядів, укладає або вчасно поновлює договір із закладом охорони здоров’я.

Головним залишається – не економити на вчительській праці. Голова обкому Профспілки Людмила Кучерява та начальник управління освіти і науки Ірина Дробиш наголосили на необхідність спрямування освітньої субвенції за цільовим призначенням, а саме на оплату праці педагогічних працівників, її обчислення та виплати у повному та максимальному розмірі.

Особливо це стосувалося освітньої субвенції по заробітній платі та спрямування її залишків на встановлення надбавок педагогічним працівникам за престижність праці у розмірі 30%, виплати винагороди за сумлінну працю в розмірі посадового окладу, оплати заміни за тимчасово відсутніх вчителів, преміювання, своєчасної і в повному обсязі оплати відпусток.

Пресслужба Херсонської обласної організації Профспілки  

Схожі публікації


Догори