Коли один – за всіх, то треба, щоб усі – за одного

Зі стартом нового навчального 3 вересня відбулися звітно-виборні конференції ще у трьох районах Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України. Кожна з них – Буська, Жидачівська, Галицького району Львова, має своє обличчя.

Однак, у цей час, коли форс-мажор триває майже півроку, стрижневою думкою у делегатів та профлідерів була: вибороти свої права в складному соціумі допоможе лише порозуміння і згуртованість в громадській професійній спілці, коли один – за всіх, і всі – за одного.

На звітно-виборній Буської районної організації освітянської спільности обрано нову очільницю – Світлану Степанівну Лабінську, профактивістку, члена Президії районної організації, методиста районного відділу освіти, «з якою увесь час працювала пліч-о- пліч в одному кабінеті» за пропозицією нині екс-лідера освітян Бузеччини Галини Іванівни Сень: взяла самовідвід з причин стану здоров’я. Поспілкувавшись з обома, склалося враження, що розмовляю з однією людиною, настільки обидві відповідальні, ділові, створені для роботи з людьми, для профспілкової справи, за яку вболівають душею.

Галина Іванівна досі не може забути інциденту зі спілчанкою, якій організація допомагала на повну свою можливвість – матеріально, духовно. Коли та принесла заяву, то подумала, каже Галина Сень, «та ж таки недавно давали їй матеріальну допомогу...». Не повірила своїм очам, що це заява... на вихід із профспілки.

Голова обласної організації Марія Григорівна Яцейко, яка взяла участь у проведенні звітно-виборної в Буську, не втрималася від спогаду: коли з цього приводу зателефонувала Галина Іванівна, я ледве її заспокоїла. Підтримка і людяна розрада обласного профлідера тоді була чарівною пігулкою, признає п. Галина, і саме тим нині підбадьорює і надихається її наступниця. Хвилююся, доповнює новообрана голова організації колегу, але познайомившись з Марією Яцейко, маю надію, що разом робота вдасться на рівні, заданому Галиною Сень.

Активові, освітянам  Бузеччини, як наголосила  тепер «незаангажована» пані Галина  у своїй звітній промові, – у світі є лише одна серйозна організація, яка захищає людину працю – профспілка. Якщо допустимо її втрату, позбавимо захисту не лише себе, а й своїх дітей. Подумайте про це й ті, хто сьогодні у керівництві: так все не буде, звідти падати важче, ніж будівельникові з риштування, і вам самим тепер і потім буде потрібна  порада, допомога і захист професійної спілки.

Не довго  хитруватимуть й ті, хто, як омела, смокче дерево, з якого живиться - користується здобутими преференціями в оплаті праці, доплатами, додатковими благами, що виборола  у влади і роботодавця профспілка, ваші колеги-спілчани.  Від  здобутого лише дещиця йде на профвнески...

Не даймося так дешево в оману і беззахисність перед потужною машиною влади. Глибинну сутність профспілки, продовжила Галина Сень, зрозуміла, пройшовши шлях від простого спілчанина, голови профкому до районного профлідера, тож хочу, щоб нині мені повірили: лідер сильний не лише тоді, коли всі до нього з потребами, а й коли всі – за одного.

Марія Яцейко подякувала п. Галині за співпрацю, за те, що підготувала зміну: «надійну професіоналку, яка вміє і хоче вчитися, людяну, котра звикла всі справи доводити до результату». Заступником голови Буської районної організації освітянської пофспілки одноголосно обрано  авторитетну вчительку і профлідера первинки Ірину Ярославівну Палку.

Галині Іванівні Сень вручено Нагрудний знак ЦК Профспілки «Профспілковий лідер» з подякою за працю, зміцнення і розвиток профспілкової організації.

Голова обласної освітянської Профспілки вручила подяки і грамоти активові Бузеччини та висловила сподівання, що такий загін освітян знайде  у своєму середовищі достойних кандидатів  до депутатського корпусу місцевих рад. Бо це надійна підмога Профспілки у вирішенні соціальних проблем людини праці.

Звітно-виборні конференції на Львівщині продовжуються, прямуючи до завершення. Профспілкові зібрання освітян наповнені життям, бажанням працювати і вдосконалювати Профспілку, вносять корективи у її діяльність, які диктує життя в умовах адміністративно-територіальних змін і пандемії коронавірусу. 

Новообрана голова Буської районної організації Профспілки – Світлана Степанівна Лабінська


Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори