Удосконалення роботи виборних органів профспілкових організацій

Удосконалення роботи виборних органів профспілкових організаційСаме на таку тему відбувся семінару з обміну досвідом роботи для голів виборних профорганів Тернопільської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, проведений 26-28 жовтня на базі Кам’янець-Подільської міської організації профспілки працівників освіти Хмельницької області.

У роботі семінару взяли участь О.Я. Равлик – голова, М.М. Гасай – заступник голови, Т.М. Кріль – головний бухгалтер, С.С. Кушик – юрисконсульт Тернопільської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки та А.С. Яремюк – голова Хмельницької обласної організації Профспілки, Л.С. Ферманюк – голова Кам’янець-Подільської міськорганізації, Д.М. Желізник – голова Кам’янець-Подільської райорганізації Профспілки, С.В. Старченко – начальник Кам’янець-Подільського міського управління освіти і науки.

Керівники Хмельницької обласної організації Профспілки та Кам’янець-Подільського міського управління освіти і науки гостинно прийняли тернополян, презентували нам свої організації та управління, поділилися досвідом роботи, люб’язно відповіли на поставлені питання.

Голова Кам’янець-Подільської міської організації профспілки Л.С. Ферманюк, знайомлячи учасників семінару з роботою своєї організації, розповіла про роботу міського комітету профспілки, комісій міськкому.

Зокрема, Леонарда Саверівна представила свій робочий кабінет, ознайомила із змістом матеріалів у ньому, а також із найважливішими та найцікавішими сторінками з історії та діяльності профорганізації, результатами співпраці з органами управління освітою та виконавчої влади.
Ми дізналися також про форми культурного відпочинку освітян міста, зокрема й про Кам’янець-Подільську Народну хорову капелу працівників освіти, яка днями відсвяткувала 50-річний ювілей творчого існування.

Обмінюючись досвідом роботи, учасники семінару відвідали Кам’янець-Подільський НВК №17 та дошкільний навчальний заклад «Барвистий віночок», керівники яких Б.М.Ткачук та О.С. Стасюк провели екскурсії залами, кабінетами, майстернями класних і групових кімнат. Велику зацікавленість викликала у нас екскурсія у шкільний музей «Дзвони Чорнобиля» та відвідини шкільної майстерні НВК. А кімнати дитячих груп та басейн ДНЗ вразили оригінальністю й неповторністю.

Голови виборних профорганів НВК №17 Л.Б. Мейко та ДНЗ «Барвистий віночок» О.М. Погребецька ознайомили тернополян із досвідом роботи первинних профспілкових організацій з питань соціального захисту членів профспілки, організаційної роботи. Нами були оглянуті кабінети голів профкому (профспілкові кімнати), відбулося ознайомлення зі змістом та формами роботи профспілкового активу. До слова, такі кабінети створені у кожному навчальному закладі міста Кам’янець-Подільський.

Один день семінару був присвячений організації роботи виборних профорганів у зв’язку з прийняттям ряду нових законів та змін до законодавчих актів. Великий інтерес в учасників семінару викликали питання «Про порядок оподаткування профспілкових виплат за новим Податковим кодексом України», «Практичне застосування норм Закону України «Про соціальний діалог», визначення репрезентативності профспілок» та зміни в пенсійному законодавстві у зв’язку з реформуванням пенсійної реформи.

Усім, хто брав участь у семінарі, були підготовлені й роздані матеріали на допомогу у практичній роботі – збірники документів і матеріалів для голів виборних профорганів та керівників установ і закладів освіти: «Система профспілкових заохочень. Відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України», «Захист працівників при звільненні у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, скороченням чисельності або штату працівників (п.1 ст.40 КЗпП України)», «Методичні рекомендації щодо оподаткування профспілкових виплат за новим Податковим кодексом України» та «Охорона праці» (матеріали на допомогу профспілковому комітету в процесі здійснення громадського контролю за станом охорони праці у навчальному закладі).

Жваве обговорення питань тематики семінару та методичних матеріалів у формі «круглого столу» не тільки дало відповіді на питання, що цікавили голів виборних профорганів, а й поставило перед працівниками нашої обласної організації профспілки ряд нових проблемних завдань, над якими потрібно буде попрацювати й підготувати кваліфіковані рекомендації та роз’яснення щодо застосування норм нових законодавчих актів.

Учасники семінару мали змогу під час екскурсій ознайомитися з красою Кам’янець-Подільського краю та величністю його святинь, відвідати фортеці у Кам’янець-Подільському, Жванці й Хотині, а також долучитися до нерукотворної краси Дністровського каньйону.

Марія Гасай, заступник голови Тернопільської обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки України


Удосконалення роботи виборних органів профспілкових організацій

Схожі публікації


Догори