На мітингу – освітяни Львівщини

3 грудня цього року під стінами Львівської облдержадміністрації відбувся мітинг-протест Об’єднання профспілок Львівщини.

Серед його учасників найчисельнішою, попри задекларовану меншу кількість учасників, була Львівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України на чолі з профлідером Марією Яцейко.

Спілчан було не спинити. Не змогли бути байдужими, коли цинічно наступально влада діє проти прав людини праці та їх організованих захисників – профспілок, сказала голова Городоцької районної організації Профспілки освітян Ганна Вакар. Тільки з цього району на акцію прибуло понад 20 спілчан.

Такі ж почуття соціальної справедливості спонукали прибути на протест, крім членів профспілки всіх львівських районів освітянської Профспілки, і представників Яворівщини з їх профлідером Ярославою Кобицею.

У контексті 9-ти головних вимог освітян – стрижнева – проти антисоціального проєкту Бюджету наступного 2021 року, де зі статті фінансування освіти вилучено 4 млрд гривень. Про що детально говорив у своєму виступі на акції правозахисник, заступник голови обласної освітянської Профспілки Мар’ян Калин.

Профспілки гуртом виступили проти намагання й надалі протягнути виконавчою владою опротестований не так давно репресивний Трудовий кодекс, вийшли проти того, що в різні способи влада намагається на законодавчому рівні засунути на задвірки соціального і трудового процесу єдиного на сьогодні захисника людини праці – Професійну спілку, забрати те, що створено на профспілкові внески, позбавити спілчан Будинків профспілок.

Кардинальна вимога Профспілки освіти – фінансування не менше 7% пріоритетної в державі галузі освіти, підвищення зарплатні, припинення в час карантину і пандемії підвищення цін на комунальні послуги, продукти харчування.

Показово-емоційним було й гасло протестувальників – «Учитель – це Ваша совість». Побачимо, чи є вона у нинішньої влади?! Втім, нібито, перші кроки до порозуміння зроблено спікером Верховної Ради та лідером монобільшості  від партії «Слуг народу».

Учасники мітингу-протесту у Львові прийняли Звернення до Президента та найвищої виконавчої і законодавчої влади.

Якщо влада діє протиконституційно, бо Основний закон каже, що людина-громадянин України є найбільшою цінністю і народ – джерело влади,  то змушують і людей праці в адекватний спосіб надалі захищати свої права, незважаючи на правила і вимоги карантину.

 

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори