Обласна організація знову отримала репрезентативність

Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України з метою  здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки має в своєму арсеналі різні форми діалогу з владою.  Але переговорний процес вважає найбільш перспективним і конструктивним видом соціального партнерства.

Важливою формою соціального партнерства в освіті залишається колективно-договірне регулювання трудових відносин, правові засади якого врегульовано Законом України «Про колективні договори і угоди».

Додаткові можливості перед соціальними партнерами в особі профспілок та представників влади дає закон «Про соціальний діалог в Україні». У ньому окреслено основні принципи забезпечення соціального партнерства, запроваджено норму щодо репрезентативності профспілок, яка полягає в їхній легалізації та профспілковому членстві не менш як 3% працівників галузі.

Профспілка працівників освіти і науки України, маючи репрезентативність на державному рівні, на пленумі 19 травня 2021 року, у роботі якого взяв участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, схвалила до заключення Галузеву угоду між Міністерством та ЦК Профспілки на 2021-2025 роки.

Для реалізації свого права на переговорний процес Чернігівська обласна організація вже втретє  отримала Свідоцтво  відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.

На засіданні президії комітету Свідоцтво про репрезентативність Тетяні Матвеєвій – голові Чернігівської обласної організації Профспілки вручила Марина Максименко – заступник начальника Відділення Національної служби посередництва і примирення в Чернігівській області. 


 

Чернігівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори