Позачергове засідання Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка

Засідання Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка за участю ректора, проректорів, деканів факультетів, директорів інститутів, керівників структурних підрозділів та членів найвищого колегіального органу Університету відбулося 30 серпня 2021 року.

Голова Вченої ради Леонід Губерський відкрив засідання ушануванням пам’яті ученого-філософа, політолога, голови профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професора, завідувача кафедри політології філософського факультету КНУ, академіка Академії наук вищої школи України Володимира Федоровича Цвиха, життя якого обірвалося 26 серпня 2021 року. Ректор Володимир Бугров від колективу Університету висловив співчуття рідним та всім, хто знав цю видатну людину.

Першим питанням порядку денного стало обрання делегата для участі у З’їзді представників юридичних закладів вищої освіти та наукових установ. Вчена рада затвердила делегатом доктора юридичних наук, професора кафедри теорії права та держави Інституту права КНУ Тараса Дідича.

 У Різному ректор Володимир Бугров повідомив, що з 1-го вересня Університет працює згідно з графіком навчального процесу в звичайному режимі. Але, з огляду на Постанову Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», навчальні структурні підрозділи Університету переглянуть графіки і форми навчання, щоби вони відповідали епідеміологічним нормам чинної постанови. Після аналізу співвідношення кількості людей до аудиторного фонду будуть вироблені конкретні схеми організації навчального процесу для кожного підрозділу. Інформацію від підрозділів опрацьовуватиме Науково-методичний центр, якщо графіки передбачатимуть онлайн-навчання, це буде затверджено окремим наказом та оприлюднено на офіційних інформаційних ресурсах КНУ. У подальшому Університет оперативно та гнучко реагуватиме на постанови та інші нормативні документи Міністерства.

Ректор доручив відповідним службам провести перевірку кількості засобів індивідуального захисту на складах і, у разі потреби, провести необхідні закупівлі. Також Володимир Анатолійович повідомив, що Університетом наразі опрацьовується пропозиція від Центру громадського здоров’я МОЗ про вакцинацію на базі Університетської клініки студентів та співробітників КНУ.

Проректорка з наукової роботи Ганна Толстанова звернула увагу, що до 30-річчя Незалежності України випускник Шевченкового університету, філософ і меценат Ігор Дідковський започаткував щорічну стипендію для талановитих аспірантів – Родовідстипендія. Це стипендія для вступників до аспірантури, яка передбачає сплату за навчання упродовж 4 років за умов успішного виконання індивідуального плану. Прийом заяв триватиме до 18 вересня.

Проректорка з гуманітарних питань Інна Степанець повідомила, що в Університеті триває процес поселення до гуртожитків. Він – непростий, адже останні 4 роки кількість іногородніх студентів зростає, а кількість місць – обмежена. На кожному факультеті / інституті створені комісії з поселення, які докладають максимум зусиль, аби житло отримали ті, хто цього потребує.

Проректорка зі зв’язків з громадськістю Олена Добржанська нагадала учасникам засідання про необхідність використання корпоративної пошти для створення безпечного корпоративного інформаційного простору. 

 

За матеріалами – Центр комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка 

Схожі публікації


Догори