У Полтавському педагогічному відбулися Філологічні читання до дня народження В. Сухомлинського

Уже вп’яте кафедра філологічних дисциплін та методик їх викладання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка під керівництвом завідувача кафедри доцента Ніни Степаненко та доцента Світлани Олійник провела Філологічні читання. Захід присвячений 103 річниці з дня народження видатного гуманіста та педагога Василя Олександровича Сухомлинського.

Учасниками конференції стали гості із загальноосвітніх шкіл №20 та №37 м. Полтави. Відкрили дійство Наталія Діденко, випускниця  психолого-педагогічного факультету, а нині вчителька загальноосвітньої   школи № 20 м. Полтави, та її учні. Вона презентувала роботи вихованців. Це лепбуки «Казки Василя Сухомлинського» та «Задачі Василя Сухомлинського», Наталія Михайлівна  наживо показала, як використовується методичний прийом «Фішбоун» для підвищення ефективності уроку, спираючись на поради, які  давав учителям В. О. Сухомлинський. Своїй учительці допомагали учні.

Безцінним багаторічним набутком з колегами та майбутніми вчителями поділилася також Ніна Библів, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, голова методичного об’єднання вчителів початкових класів загальноосвітньої школи №37 м. Полтави, відмінник народної освіти. Ніна Іванівна розповіла про свою школу під відкритим небом, про те, як використовує казки великого педагога на уроках та в позаурочний час.

Приємним подарунком для однокурсників став виступ Таміли Хало (група ПО(ам/ум)-315), яка  прочитала власний вірш про життя і творчий подвиг геніального педагога. Із цікавістю сприйняли учасники конференції презентацію, підготовлену Ілоною Шаповал (ПО-317), про  цікаві факти з життя педагога-новатора, його художній доробок.

Катерина Куценко та Єлизавета Капустіна (ПО(ам/ум)-315) залучили аудиторію  до тематичної гри «Правда чи міф». Василь Сухомлинський на десятиліття випередив час. Про це йшлося в наукових повідомленнях студентів. Ірина Жабська (ПО(ум)-316)  запропонувала оригінально скомпонований буктрейлер до книги «Серце віддаю дітям».

Анна Звенигородська та Діана Ємиць підготували щемливий художньо-публіцистичний міні фільм-роздум за мотивами книги «100 порад вчителю». Наталія Марченко та Інна Левдер (ПО(ам/ум)-315) представили гру на логічне мислення, завдання якої було відгадати назви відомих творів Василя Сухомлинського, зашифровані в емодзі.

Наостанок учасники конференції переглянули відео, в якому студенти групи ПО(ам/ум)-315 змогли «оживити» Василя Сухомлинського.

Дійство, що відбулося, наповнене інтелектуальним світлом, яке випромінює неоціненна духовна скарбниця педагога, до голосу якого прислухається весь світ. 


 

За матеріалами сайту – 

Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Схожі публікації


Догори