Молодіжна рада – керівництво обрано

26 березня 2024 року члени молодіжної ради Тернопільської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України зібралися на організаційне засідання. 

На ньому одноголосно обрали головою Наталію Сеньківську (ОТПО Зборівщини), заступником – Анастасію Кульбабу (ОТПО Підволочищини), секретарем – Аллу Комар (ОТПО Гусятинщини) та сформували президію.

На початку заходу із вітальним словом до молодіжних представників профорганізацій Тернопільщини звернулася голова обласної організації Профспілки Людмила Мокей. 

Вона пригадала основний зміст вступної сесії «Профспілка: від загального до конкретного. Хто? Що? Навіщо?», проведеної у листопаді 2023 року, ознайомила із програмою організаційного засідання, окреслила його мету та основні завдання, представила учасників та гостей профспілкового заходу.

Після організаційної частини розпочалася сесія «Профспілки. Минуле. Сучасне. Майбутнє».

Голова Об’єднаної територіальної профорганізації Лановеччини Неоніла Дзюба під час мінілекції «Нариси з історії профспілкового руху» зробила короткий екскурс у минуле профспілкового руху: розповіла про зародження та становлення організації у європейських країнах та США; зʼясувала особливості появи профспілок на теренах Української держави, відмінності функціонування у двох великих імперіях: Австро-Угорській та Російській, до складу яких входили українські землі; наголосила на спотворенні діяльності профспілок у радянський період, про трагедію української інтелігенції, селян та робітників, які повірили у побудову справедливого суспільства, і як це обернулося для всіх великим терором… Наголосила на важливості відродження профспілкового руху, адже викликів сучасне українське суспільство має надзвичайно багато. Як показав історичний досвід європейських країн, без профспілок годі досягти розумного компромісу між працею і капіталом.

Голова Тернопільської обласної ради професійних спілок Андрій Присяжний розповів про історію створення першого профспілкового об’єднання на теренах Тернопілля. Андрій Володимирович також проінформував членів молодіжної ради про роботу Федерації профспілок України та обласного профоб’єднання з надання допомоги підрозділам Збройних Сил України та матеріальної підтримки потерпілим членам профспілок.

Окрім того він звернув увагу присутніх на проблемах і викликах перед профспілковим рухом, пов’язаних як з російською збройною агресією, так і постійними цілеспрямованими діями органів державної влади щодо обмеження прав працівників шляхом руйнації діючого трудового законодавства.

Голова Кременецької районної профорганізації Лілія Чечуріна звернулася до присутніх молодих спілчан у режимі відеозв’язку. Вона розповіла про історію профспілкового руху на Кременеччині, пригадала початок 2000 року (саме тоді її було обрано головою), важкий період постійної боротьби освітян за гідну та вчасну оплату праці, численні акції протесту, які довелося не просто пройти разом з колегами, а грамотно очолити такі профспілкові заходи, повести за собою, домогтися позитивного результату. 

Згадала Лілія Чечуріна також здобутки, котрих домоглася очолювана нею районна профорганізація за період з початку адміністративно-територіального поділу району на громади до теперішнього дня, а їх чимало: відстояли фінансування професійного ліцею, спільно з працівниками перешкодили реорганізації та знищенню міських шкіл, виграли суди щодо Кременецької, Чугалівської гімназій (аж до Верховного Суду України), повернули заборговану заробітну плату 35 працівникам – членам профспілки. Вона акцентувала на тому, що все це вдалося реалізувати завдяки колективній єдності профспілкового активу, вчасному юридичному супроводу обласної організації, наданню публічності та широкому залученню громадськості до вирішення проблем. 

«Справедливість є, за неї варто боротися, – сказала Лілія Іванівна. – Вам, молодим та енергійним, творити історію галузевої Профспілки надалі, продовжувати нашу справу – справу захисту прав та інтересів спілчан!».

Підсумовуючи сесію «Профспілки. Минуле. Сучасне. Майбутнє», очільниця обласної організації Людмила Мокей зазначила: «Історію творять люди. Все, що було вчора, це вже історія. Те, що буде завтра, творити вам. Важливо із минулого досвіду вміти виокремлювати те зерно, яке здатне проростати надалі та давати гарний врожай.

Профспілковий рух буде живий та дієвий, якщо він буде мати хороший актив, якщо серед наших працівників буде позитивна профспілкова мотивація.

Кожен з нас, профспілкових лідерів, добре усвідомлює, що далеко не все зроблено, попереду – величезні справи.

Саме для цього необхідно ефективно поєднати досвід професіоналів, знавців своєї справи та запал молодих, ініціативних, енергійних лідерів».

Мінілекція «Статутні вимоги щодо фінансової діяльності виборних профспілкових органів» викликала теж чималу цікавість у членів молодіжної ради. Адже, як зазначила Людмила Мокей, питання «профспілкових коштів» є чи не найпершою темою для антипрофспілкової мотивації, для спекулятивних меседжів тих, хто хоче знищити профспілковий рух. 

Присутні ознайомилися із положеннями щодо фінансової діяльності, передбаченими у Законі України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та Статуті галузевої Профспілки.

У завершальній частині засідання юрисконсульт обласної організації Степан Кушик надав відповіді на ряд запитань, надісланих попередньо молодіжними представниками, які стосувалися законодавства про відпустки, про оплату праці, порядку розподілу тижневого навантаження тощо. 

 

Тернопільська обласна організація Профспілки 

 

Схожі публікації


Догори