Молодь Тернопільщини обговорила майбутнє профспілкового руху

«Молодь – майбутнє профспілкового руху» – саме за такою темою 26-27 жовтня 2023 року у місті Тернопіль відбулася вступна сесія з кандидатами до молодіжної ради Тернопільської обласної організації Профспілки.

Першого дня молоді спілчани – представники закладів освіти територіальних громад області, знайомилися із основними положеннями про молодіжну раду Тернопільської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, зокрема метою її створення (задля якісного, прогресивного, ефективного та сталого розвитку профспілкового руху), порядком формування, завданнями та правами представницького органу молоді, який створюється, а також – з правами та обов’язками її членів. 

Голова Тернопільської обласної організації Профспілки Людмила Мокей розповіла про порядок обрання голови, заступника, секретаря молодіжної ради, озвучила орієнтовну дату проведення організаційного засідання, а заступниця голови Оксана Піхурко – зробила аналіз кількісного та якісного складу молодіжного об’єднання.

Знайомство учасників із керівництвом й працівниками виконавчого апарату обласної організації та один з одним відбулося на позитивній хвилі: з першої хвилини відчувалося бажання присутніх до створення дієвої молодіжної профспілкової команди.

Підсумовуючи першу організаційно-ознайомчу частину вступної сесії, очільниця обласної організації зазначила: «З вашою допомогою ми будемо вивчати та аналізувати виклики, котрі стоять перед молодими працівниками галузі. І спільно вживатимем дій, які зможуть допомогти їх подолати. Сподіваємося, що ви будете брати активну участь у заходах з організаційного зміцнення обласної організації Профспілки, її структурних ланок. Розраховуємо на ваші пропозиції щодо вдосконалення профспілкових форм роботи, їхнє осучаснення, омолодження. Віримо, що форуми, конференції, семінари, круглі столи, інші справи, організовані молодіжною радою при нашій підтримці, будуть мати успіх».

Програма другого дня профспілкового заходу включала в себе тренінг «Профспілка: від загального до конкретного. Хто? Що? Навіщо?», сесію «Солідарність – основа перемоги: міжнародний аспект», «Що об’єднує молодь у профспілках?» та годину психологічного спілкування.

Тренінг, який провели Людмила Мокей та Оксана Піхурко, пройшов за всіма вимогами до форм інтерактивної роботи: знайомство, правила, очікування, обговорення виконання домашнього завдання, міні-лекції, презентації, актуалізація проблеми, пошук шляхів її вирішення, отримання інформації відповідно до теми, обов’язкове зворотнє спілкування, рефлексія та підбиття підсумків. Для домашнього завдання до наступної зустрічі усі отримали опорні конспекти у вигляді мотиваційних листівок.

Що таке профспілка та на підставі яких законів вона діє? Для чого вона створюється та якими повноваженнями наділена? Якою є сьогодні структура галузевої профспілки та її організаційних ланок? Що робити, коли тебе спонукають до виходу із профспілки? Чи передбачена відповідальність за порушення законодавства про профспілки? На ці та багато інших запитань отримали відповідь учасники тренінгу, а також прослухали інформацію щодо актуальних питань діяльності обласної профорганізації і перш за все, за період воєнного стану.

Заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк, яка взяла участь у роботі заходу, розповіла про основні аспекти роботи ЦК Профспілки з молоддю. Зокрема мова йшла про співпрацю галузевої Профспілки з міжнародними організаціями та профспілками інших країн, що позитивно впливає на результативність та успішність профспілкової діяльності; реалізацію міжнародних проєктів, спрямованих на захист прав та інтересів молоді. 

Також було наголошено на важливості каналів комунікації та інформаційної роботи у профспілкових організаціях, що допомагає охопити широке коло спілчан. Значну увагу було приділено мотиваційним аспектам перебування у профспілці. 

Заступниця Голови Профспілки підкреслила, що виклики, які стоять перед нами сьогодні, є першим кроком до нових можливостей. «Зараз молодь має об’єднатися і зробити все можливе для нашої перемоги й відновлення України, більше, ніж будь-коли раніше», – підсумувала вона. 

Молоді спілчани висловили вдячність за отриману інформацію, запевнили організаторів сесії в тому, що донесуть її до своїх колег у колективи. 

Насамкінець заходу молоді люди зробили висновки:

  • профспілка – це могутній арсенал для громадського контролю за додержанням трудових та соціально-економічних гарантій, передбачених чинним законодавством про працю, а складність лише в умінні його застосовувати;
  • профспілкову організацію треба берегти і зміцнювати, особливо у складні часи невизначеності, які усі переживають зараз;
  • для досягнення успіху будь-яка спільнота повинна єднатися та триматися разом, знати про свої права, вміти ними користуватися та їх відстоювати.

Представниця Зборівської територіальної профорганізації Наталія Сеньківська у підсумковій частині тренінгу зробила таке порівняння: «Профспілка схожа на мурашник: усі разом будуємо, усі разом боремося!»

Своєрідною фінальною «родзинкою» стало спілкування із завідувачем кафедри психології та соціальної роботи Західноукраїнського університету, доктором психологічних наук, професором Андрієм Гірняком, у ході якого учасники заходу обговорили тему «Психологічний вплив та прийоми налагодження ефективної соціальної взаємодії». 

 

Тернопільська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори