Щоб ми спільно справилися з усіма викликами...

«…І думали про добру перспективу», – сказала обласна профлідерка Марія Яцейко, головну думку розширеного засідання Президії Львівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Йшлося про ряд важливих питань для подальшої ефективної роботи громадської організації. 

Як завжди, номер один – питання виплат зарплати в умовах воєнного стану і вишукування 10% коштів з освітянської субвенції в державному Бюджеті, щоб було якомога безболісніше для працівників. Профлідер наголосила на тому, щоб очільники територіальних профорганізацій проявляли активність та ініціативу на спільних зібраннях, спільній співпраці з місцевою владою і роботодавцями  для виявлення резервів економії коштів зі статей харчування, довозу дітей, енергозбереження на оплату праці освітян. Там, де це робиться, є результати. 

Заступник голови обласної організації Мар’ян Калин наголосив, що профспілка спільно з профільним Департаментом ОВА добивається головного, щоб освітяни не втратили тих коштів, яких бракувало в державній освітній субвенції ще до початку воєнних дій, та уникнути спокуси «що  війна все спише». Готуються відповідні спільні листи і рекомендації місцевій владі. Важливо зберегти фахівців, оплату їх праці. Ще до війни відчувався брак кадрів в окремих територіях і навчальних закладах. Тепер, у зв’язку з тим, що ряд працівників освіти вимушено покинули свої робочі місця, перебувають за кордоном, загроза дефіциту кадрів загострюється.  Тому не слід у фінансуванні галузі «рубати навмання».

Щоб цього не сталося, піклується і докладає максимум зусиль галузева Профспілка. Йдеться і про особливості надання оплачуваних і неоплачуваних відпусток, оздоровчих коштів в умовах воєнного стану, відновлення в різних формах навчального процесу, у т.ч. і виховного в позашкільних закладах. Важлива в цьому співпраця освітніх закладів з батьківською громадою, врахування наявності безпечних приміщень, тощо.

Із 30 травня, як наголосили Марія Яцейко і директор пансіонату «Пролісок» Юрій Шевців, розпочинається оздоровчий сезон у Трускавецькому вчительському пансіонаті. Зараз особливо важливо, щоб цим скористалися освітяни області, профлідери територіальних громад подбали про оздоровлення своїх спілчан.  

У цей важкий час продовжується будівництво другого корпусу пансіонату. Фінансовий вклад у цю важливу справу, сказала Марія Григорівна, внесли Центральний комітет галузевої профспілки, профкоми закладів вищої освіти, територіальні організації, окремі обласні освітянські організації України, друзі-колеги із Вроцлавського воєводства.  

Завідувачка фінансовим відділом обласної освітянської організації Профспілки Ганна Березовська звітувала про виділення матеріальної допомоги, за зверненнями профспілкових організацій, для освітянських родин і членів профспілки, які зазнали непоправних   втрат на війні. Водночас бюджет обласної організації профспілки переглянуто у відповідності до зменшення розміру внесків. Статтю матеріальної допомоги спілчанам залишено без змін.

Про інформацію від територіальних організацій щодо оптимізації видатків на оплату праці, що необхідна Профспілці  для співпраці з владою і роботодавцями області, повела розмову з активом  юрисконсульт Мар’яна Щедрик.

Нагальні питання соціального захисту спілчан з’ясували з правовиками та  висловили свої пропозиції щодо роботи освітянської громадської організації  голова профкому Національного університету «Львівської політехніка» Роман Колодій, профлідер  Яворівщини Ярослава Кобиця, Жовківщини Ірина Бродик, Кам’янеччини – Віра Краєвська, Сокальщини – Галина Дробиняк. Прийнято відповідні Постанови. Вирішено, що онлайн-зустрічі і наради активу для вирішення важливих завдань будуть і надалі регулярними. ЗУМ-платформою для проведення семінарів і навчань профактиву, спільних зустрічей з керівниками управлінь і закладів освіти можуть скористатися низові профорганізації, акцентувала Марія Яцейко. 

Головний девіз і завдання профлідерів – бути активними і тримати руку на пульсі освітянських проблем.

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори