Про оплату праці і оздоровлення

У Львівському профспілковому Будинку вчених в очному режимі відбулося засідання Президії Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

Процес був наповнений активною енергетикою, бо й питання були нагальні та актуальні. Одне зі семи питань порядку денного – про фінансове забезпечення територіальних громад для повних і своєчасних виплат зарплат працівникам закладів середньої освіти.

Про це повів розмову з активом профспілковий правозахисник, заступник голови обласної організації галузевої профспілки Мар’ян Калин. Проблема – з бородою: недостатність державної субвенції і фінансова недостатність  казни територіальних громад. У громадах на сьогодні бракує 103 млн. грн субвенційних коштів до кінця  поточного бюджетного року. Погашено майже удвічі від лютого цього року, але, на жаль, лише  за рахунок оптимізації освітньої мережі, урізання доплат і зарплати.

Одна з причин недостатності субвенційних коштів – недосконалість формули розрахунку, яку, як наголосила в процесі обговорення профлідер Яворівщини Ярослава Кобиця, не поправляють і не враховують на пропозиції профспілкових фахівців, спонукуючи до закритття закладів освіти, скорочення робочих місць.

Міністерством фінансів не розроблено заходи на усунення фінансових проблем в освіті, чого домагається Профспілка, у тому числі Львівська обласна організація Профспілки, яку очолює Марія Яцейко, звертаючись до влади з аналітичними листами і конкретними пропозиціями. Чергове Звернення до найвищих органів влади з проблем оплати праці освітян було одноголосно прийняте на засіданні Президії.  

Позитивним варто відзначити те, що є громади, які передбачили 100% виплату освітянам за сумлінну працю та 30% за її престижність. В окремих – різнобій в цих важливих у соціальному плані цифрах. У Добромильській територіальній громаді  допустили невиплату  законних, згідно ст.57 «Закону про освіту», коштів освітянам на оздоровлення.

Президія розглянула питання фінансування і внутріспілкових структур. З цим ознайомила присутніх завідувачка фінансовим відділом обласної організації освітянської профспілки Ганна Березовська.

Ситуацію у важливому мотиваційному питанні літнього оздоровлення дітей спілчан цьогоріч можна вважати проривом після карантинних обмежень і пандемії.

У «Ровеснику» на Сокальщині відпочили 6 школярів з освітянських родин. Найпопулярнішим – оздоровлено 119 дітей спілчан – був навчально-оздоровчий табір «Політехнік-2» Національного університету «Львівська політехніка» в Славську, який, як зазначила Ганна Павлівна, відмінно підготувався до сезону.  Ректор університету професор Юрій Бобало нагороджений Почесним знаком ЦК галузевої профспілки «Турбота про дітей». Нагороджено профлідерів, які найактивніше провели оздоровче літо.

Серед них голови профкому «Львівської політехніки» Роман Колодій, Національного лісотехнічного університету України  Ігор Рудько, профлідери ОТОППОіНУ Кам’янка-Бузької міської, Добротвірської, Новояричівської селищних, Жовтанецької сільської територіальних громад Віра Краєвська, Червоноградської міської організації Профспілки – Микола Колесник. Колектив  прикарпатського табору, від директора Володимира Білодіда до вожатого і сторожа, відзначено подяками та грамотами. На оздоровлення дітей витрачено цього року 895720 грн, у тому числі 89572 грн обласної організації освітянської профспілки. Продовжено дію оздоровчої Програми обласної організації, за якою спілчанам компенсуються 10% вартості путівки.

Про нагородження профактиву і відзначення 110-ї річниці від створення спортивного товариства «Україна», участь обласної галузевої в ювілейній Спартакіаді говорила завідувачка відділу оргроботи та інформаційного забезпечення Галина Долішня.

 Йшлося на засіданні Президії про Службу правової допомоги Центрального Комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

В обговоренні фінансових питань взяли участь профлідери Золочівщини – Людмила Бохна, Городоччини – Ганна Вакар, голова ревкомісії обласної галузевої профспілки Степан Бурбан. Новини в законодавчих актах про вищу освіту, позитиви і негатив Постанови Кабміну щодо надбавок за наукові звання і фаховий статус повідомив голова профкому Львівського національного університету імені Івана Франка Юліан Бек.

Прийняті відповідні постанови Президії, проголосовано Звернення до найвищих органів виконавчої та законодавчої влади країни і до керівництва обласної виконавчої влади.

Ольга Лобарчук, 

Львів 

Схожі публікації


Догори