Влада побачила, що ми сильні, і люди нам довіряють

Це осіннє засідання Ради Львівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України відбулося на платформі ZOOM в режимі онлайн при наявності кворуму – 64 члени ради.. Відзначалося зібрання активністю досвідчених профлідерів. 

Структуру поповнили чимало  нових і молодих голів профспілки територіальних громад. Є сподівання, що позитивний досвід «акул» профспілкового руху додасть їм впевненості у вирішенні освітянських проблем спілчан, про що свідчив діалог активістів з головними доповідачами з усіх восьми питань порядку денного, включаючи три важливі  у «Різному».

До складу Ради делегована новообрана голова профкому Департаменту освіти і науки ЛОДА Дар'я Шевченко, увійшли новообрані голови  профспілки територіальних громад.

Затверджено Положення Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України з поправкою  про обрання конференцією заступників голови обласної організації Профспілки.

Обласна профлідерка Марія Яцейко поінформувала учасників про хід засідання Центрального Комітету освітянської профспілки, прийняте Звернення щодо оплати праці, проведення акцій протесту і реакцію  галузевої Профспілки на наказ Міноохорони здоров’я (щодо трьох визначених категорій, що підлягають обов’язковій вакцинації, у тому числі освітян) щодо примусовості щеплень, не врахування випадків тих, хто не може за станом здоров’я пройти щеплення від коронавірусу. Вже є прецеденти звернення до суду.  Турбує профспілку питання законності відсторонення керівниками закладів освіти невакцинованих працівників або тих, що відмовляються від щеплень з різних причин. На загал профспілка, як наголосила Марія Яцейко, закликає освітян пройти вакцинацію й не опинятися перед лицем смерті.

Одним зі стрижневих питань було традиційне – про досягнення законодавчого рівня оплати праці освітян, з яким виступив заступник голови обласної організації  освітянської Профспілки Мар’ян Калин. Бракує субвенційних коштів на оплату праців до кінця року, у 5-ти територіальних громадах Львівщини ще не виплачена винагорода за сумлінну працю. Тому галузева і обласна профорганізації готують Звернення до найвищих органів виконавчої та законодавчої влади, Мінфіну, Мінекономіки, працюють з народними депутатами і звертаються до низових профлідерів бути наполегливими і турбувати своїх народних обранців, щоб домогтися виконання Постанови Кабміну 822 від 10.07 2019 року і ст. 61 Закону України «Про освіту» про поетапне підвищення оплати праці освітян, оскільки проєкт Закону про Державний бюджет на 2022 рік цього не передбачає. Йдеться лише про 3% підвищення оплати праці, що фактично, без врахування рівня інфляції, заморожує її.

Центральний Комітет галузевої Профспілки, Львівська обласна організація Профспілки працюють над пропозиціями до владних структур щодо підвищення в наступному році зарплати на 50%, без урахування доплати за престижність педагогічної праці, яка на місцевому рівні зазнає значних урізань.

Важливо, щоб Звернення до всіх рівнів влади подали якомога більше низових організацій Профспілки, що діють у міських, територіальних, сільських, селищних громадах.

Марія Яцейко наголосила на важливості підписання колдоговорів і Угод в умовах пандемії і пов'язаних з нею нюансів навчального процесу, які зможуть врегулювати ці юридично оформлені документи, що є малою Конституцією кожного трудового колективу.

У діалозі з головою ревкомісії обласної організації Профспілки Степаном Бурбаном дійшли висновку: профспілка з усіма її структурними ланками має використовувати різні форми і методи  діяльності і взаємодії із соціальними партнерами для захисту інтересів освітян –акції протесту, звернення, діалоги за круглими столами з депутатами. Важливо активно інформувати про ці кроки спілчан, залучати їх безпосередньо до участі в соціальному діалозі.

Таким чином, наголосив Мар'ян Калин, влада бачить, що ми – сила, і люди нам довіряють. Він поінформував про результати акції протесту 7 жовтня з ініціативи ФПУ і наступні кроки галузевої профспілки у випадку, якщо вимоги не будуть виконані.

Профлідер Яворівщини Ярослава Кобиця звернула увагу колег на спроби влади забрати залишки освітянської субвенції, перекинувши їх на останній місяць року, «щоб не змогли використати». Важливо тут спрацювати належно і спільно з профільним Департаментом ЛОДА.

Львівська обласна організація розпочинає мотиваційний для членства в профспілці проєкт: стати суб'єктом курсів із підвищення кваліфікації освітян.  

Учасники засідання були активними в діалозі з керівником відділу Фонду соцстраху Миколою Герою щодо впровадження електронних лікарняних. Ті, що видані до 1 жовтня 2021 року в паперовому варіанті, продовжують діяти в такому ж варіанті, після 1 жовтня – тільки в електронному. Виникає багато проблем, які доводиться спільно вирішувати з трьома дійовими суб’єктами процесу – медична установа (лікар створює медичний висновок); Пенсійний Фонд і Фонд соцстраху. 

Профлідер Кам’янеччини Віра Краєвська порушила питання профоглядів в час карантину, штрафів, які, однак, накладає Держпродспоживслужба. Питання взято на контроль обласною організацією Профспілки.

Учасники засідання поспілкувалися з директором Центру інноваційних технологій університету «Львівська політехніка» Маргаритою Носковою та заступником керівника Інституту післядипломної освіти Миколою Коцюбою щодо нюансів запису, графіків проведення профкурсів.

 Профспілковий вчительський пансіонат «Пролісок» у Трускавці теж працюватиме з педагогічними працівниками, які проходять курси підвищення кваліфікації і, водночас, оздоровлюватиме спілчан.

В обговоренні проблем з пропозиціями виступили голови Об’єднаних територіальних організацій профспілки – Ганна Вакар, Галина Дробиняк, Олександра Городиська. 

Прийнято відповідні Постанови, відкореговано Звернення до органів влади.

 Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори