Відстоювання української позиції на міжнародних заходах

На запрошення колег із Великої Британії та Ірландії представники Профспілки працівників освіти і науки України взяли участь у профспілкових заходах, які відбувалися у цих організаціях.

Так, на початку квітня відбулися:

– щорічна конференція найбільшої англійської організації – Національної спілки освіти (NEU);
– конференція Спілки вчителів Шотландії (NASUWT);
– Конгрес Ірландської національної організації вчителів (INTO).

Щорічна конференція NEU, яка об’єднала майже 1600 делегатів, розглядала низку питань, які є важливими для освіти Великої Британії, міжнародної політики та підтримки України. Представники української Профспілки поінформували про війну в своїй країні й активно відстоювали українську позицію у дискусіях, дебатах, сесіях та інших заходах. 

Під час роботи міжнародного круглого столу у Глазго, що був присвячений ролі профспілок у захисті демократії в сучасному світі, українська сторона мала нагоду донести до профспілкових представників інформацію про героїчну боротьбу українського народу за демократичні цінності та принципи, за незалежність, за право бути українцями, про виклики, які стоять перед українською нацією та освітою.

Завдяки виступам делегатів конгресу, учасників круглого столу, у яких одним із ключових питань була боротьба України за незалежність і солідарна підтримка, було зрозуміло, що, незважаючи на інші глобальні проблеми, війна в Україні зараз скрізь займає перше місце на порядку денному. 

Конгрес Ірландської профспілки вчителів показав солідарну підтримку з освітянами України, адже із початку війни Ірландія офіційно прийняла приблизно 65 тисяч українців.

Міністерка освіти Ірландії Норма Фоулі під час свого виступу на Конгресі та особистої зустрічі із представницями Профспілки освітян України висловила щиру солідарність із українцями та зазначила, що уряд продовжуватиме підтримку українців та їх дітей стільки, скільки їм це буде потрібно. 

Сьогодні понад 15 тисяч українських учнів пішли в ірландські школи і продовжують навчання під захистом цієї країни. Уряд Ірландії запровадив у шкільних програмах більшості таких навчальних закладів вивчення української мови, як другої іноземної мови. Самі ж ірландські вчителі відзначають надзвичайно високий рівень знань українських дітей. 

У своїх промовах перед делегатами Ольга Чабанюк, заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України і Катерина Малюта-Осаулова, завідувачка міжнародного відділу Профспілки розповіли про страшну сторінку історії українського народу – боротьбу за існування української нації, за свою свободу та незалежність.

Як зазначила одна з учасниць конгресу: «…Делегати були вражені розповіддю представниць української профспілки освіти. Адже із перших вуст ми почули про те, з чим доводиться стикатися дітям, їх родинам та вчителям в Україні. Під час бурхливих овацій підтримки у залі було дуже мало сухих очей…»

Профспілка працівників освіти і науки України висловлює вдячність Президенту Національної спілки освіти NEU – Луїзі Аткінсон, президенту Спілки вчителів Шотландії NASUWT – Патріку Роучу та Президенту Ірландської національної організації вчителів INTO – Джону Дрісколу за запрошення та можливість донести свою історію про війну та бути почутими.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори