Міжнародний день доступу до інформації: акцент на відкритості та вільному обміні

Сьогодні, 28 вересня, світ відзначає Міжнародний день загального доступу до інформації. У цей день наголошується на важливості вільного доступу до інформації для суспільства та підкреслюється роль інформації як ключового ресурсу, що сприяє розвитку, прозорості та демократії.

За останні десятиліття інформаційний ландшафт зазнав значних змін через швидкий розвиток технологій. Інтернет і соціальні медіа роблять інформацію доступною в будь-який момент часу для мільйонів людей по всьому світу. Разом з цим зростає і важливість забезпечення якості та достовірності інформації, а також питання захисту персональних даних.

Зацікавленість громадськості у питаннях права на інформацію стала важливим фактором в сучасному світі. Відчуття відповідальності за право доступу до інформації стимулює громадян, журналістів та організації приділяти більше уваги питанням прозорості, відкритості та вільного обміну інформацією.

Міжнародний день загального доступу до інформації нагадує нам, що доступ до інформації є необхідним елементом будь-якої демократичної суспільності. Цей день спонукає нас докладати зусиль для забезпечення відкритого доступу до інформації та активної участі в процесах її створення та поширення.

Разом з тим Профспілка вкотре наголошує на важливості перевірки інформації та звернення до першоджерел. 

За лише останніми опитуваннями 42% українців ніколи не перевіряють інформацію на достовірність, 31% – шукають деталізовану інформацію. І лише 24% аудиторії перевіряє медіаконтент. Проте спостерігається й позитивна тенденція – 47,7% опитаної молоді перевіряє інформацію через пошук першоджерела чи звертає увагу на факти та докази (опитування ЮНІСЕФ U-Report).

Отож, цікавтеся новим, користуйтеся перевіреною інформацією та робіть світ більш відкритим, а свій інформаційний простір – чистішим від фейків та маніпуляцій. 

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори