«Гідна праця, мир та стійкість» – міжнародний навчальний курс з управління ризиками

З 17 до 19 жовтня 2023 року Бюро Міжнародної організації праці працівників (ILO-ACTRAV) і Міжнародний навчальний центр МОП організували у Кишиневі (Молдова) семінар з управління конфліктами, в якому взяли участь 25 профспілкових лідерів та активістів із чотирьох країн – Молдови, Румунії, України та Польщі. Семінар відбувся у межах навчального курсу «Гідна праця, мир та стійкість», що тривав 2 до 24 жовтня цього року. 

На запрошення Адміністративної ради МОП представниці від Федерації профспілок України – Діана Казакова та Оксана Зайцева (апарат ФПУ), Ніна Плясунова (Черкаська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України) та Юлія Кулієва (Профспілка працівників охорони здоров’я України) взяли участь у цьому навчальному семінарі. 

Основними спікерами навчання були: Евелін Тот Муччаччаро – старший програмний спеціаліст, ACTRAV ITC-ILO, Клер ла Ховарі – старший спеціаліст з міжнародних трудових стандартів і правових питань та Олівер Ютерсонке – експерт з питань конфліктів, розвитку та розбудови миру.

Протягом трьох робочих днів учасники навчалися як управляти конфліктами та катастрофами. На практичних заняттях та у форматі ділової гри розглядали питання щодо розуміння конфліктів, управління кризами, спричиненими конфліктами та катастрофами, запобігання та подолання конфліктів, інструментів адвокації та план дій для профспілок, ролі міжнародних трудових стандартів у кризових ситуаціях, шляхів просування та використання рекомендацій МОП щодо зайнятості та гідної праці для миру та стійкості.

Спікерка Евелін Тот Муччаччаро підкреслила, що для боротьби з конфліктами необхідна ґрунтовна підготовка фахівців у профспілкових структурах задля впровадження заходів із запобігання та управління кризовими явищами, а для їх подолання – спеціальні навички та знання, які власне й напрацьовуються на семінарі. Експертка МОП разом з учасниками аналізувала різноманітні міжнародні, регіональні та локальні кризи, їх причини та наслідки.

Профспілкові фахівці також обговорили кризові явища, які торкнулися чи торкнуться працівників у їхніх країнах, ознайомилися з різними механізмами антикризового менеджменту, в тому числі на основі посібників та рекомендацій, розроблених МОП, які включають міжнародні стандарти в цій сфері, а саме Рекомендації МОП № 205 «Зайнятість та гідна праця заради миру та стійкості». Адже ця Рекомендація МОП містить вказівки країнам щодо сприяння працевлаштуванню та гідності праці в кризових ситуаціях, зокрема, у сферах можливостей працевлаштування та отримання доходу, права, рівності, освіти, трудового права, соціального діалогу та ролі профспілок та організацій роботодавців.

Значна увага організаторів заходу приділялась панельним дискусіям та виступам учасників. Це дозволило учасникам із України поділитися із представниками МОП та профспілковими колегами з інших країн інформацією про життя в Україні та діяльність профспілок під час воєнного стану. А обмін досвідом між профспілками Молдови, Польщі, України та Румунії допомогли глибше зрозуміння суть Рекомендації МОП № 205 щодо гідної праці в умовах конфліктів, напрацювати шляхи щодо вирішення проблем, навіть включаючи пандемію та війну, отримати нові знання щодо кризового управління та зміцнення ролі профспілок у таких нестабільних умовах життя суспільства. 

24 жовтня 2023 року було проведено заключний онлайн вебінар курсу, на якому було підбито підсумки роботи та висловлено сподівання на подальшу плідну співпрацю з МОП та колегами з профспілкових організацій інших країн.


«На мою думку, важливим є те що, особливу увагу було приділено питанню підтримки миру і стійкості у країнах та реагуванню щодо відновлення після конфліктів та війни. 

У процесі навчання були розглянуті важливі питання щодо осмислення та подолання криз, спричинених конфліктами та катастрофами, зокрема війною, на прикладах учасників з України. Широкого обговорення набуло питання про соціально-економічні та екологічні наслідки конфліктів і катастроф, війни у кожній окремій представленій державі. Також активізувалися питання щодо антикризового управління, інструментів адвокації та пунктів дій для профспілок.

Особисто для мене участь в такому навчанні стало нагодою поділитися відчуттями, враженнями і досвідом із представниками МОП та профспілковими колегами з інших країн інформацією про війну в Україні, про діяльність галузевої Профспілки під час дії воєнного стану, а також почерпнути досвід щодо складання стратегії дій профспілкової організації задля  відновлення держави після війни. 

Також цінним було налагодження комунікацій із учасниками навчання щодо співпраці і підтримки України на шляху до нашої перемоги. Дякую за можливість брати участь у таких заходах». 

Ніна Плясунова,
заступниця голови Черкаської обласної організації Профспілки –
учасниця міжнародного навчального курсуПресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори