Summit Прогресильних освітян 2023: стійкість через мережування

Заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк взяла участь у роботі цьогорічного саміту Прогресильних освітян – 2023, який відбувся 2 грудня у гібридному режимі.

Саміт – це підсумковий захід діяльності організації «Прогресильні» 2023 року, який зібрав понад 150 освітян, науковців, партнерів та друзів у Києві та понад 170 учасників – онлайн. 

Відкрив роботу заходу Фелікс Гетт – директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Республіці Молдова, який особисто привітав учасників у залі та усіх присутніх онлайн.

Модератором саміту прогресильних освітян був засновник громадської організації – Богдан Ференс, який протягом усього часу підтримував живу дискусію спікерів у залі, гостей онлайн та акцентував на основних думках та ідеях. 

Організатори ставили за мету створити креативний та демократичний простір налагодження якісної комунікації між освітянами та іншими стейкголдерами задля обміну досвідом, вирішення проблем ВПО, працевлаштування та успішного майбутнього молоді. 

Під час дискусії «Синхронізація чи до побачення?» Ольга Чабанюк акцентувала увагу присутніх на питанні збереження людського капіталу в нашій країні – студентів, викладачів та захист їх прав та гарантій в умовах змін законодавства. Вона зокрема наголосила, що позиція освітянської профспілки незмінна щодо захисту соціально-економічних інтересів та трудових прав її членів, і, в першу чергу, стосується виконання законодавства у питанні фінансування, збереження мережі закладів освіти та недопущення їх злиття, ліквідації. «…Щоб нашій молоді та викладачам було куди повертатися до праці і відновлювати нашу країну», – підкреслила Ольга Чабанюк.

Також під час цієї сесії обговорили актуальні теми функціонування української системи освіти. Особлива увага приділена роботі релокованих університетів, популяризації професійної технічної освіти та збереженню соціальних виплат для студентів та викладачів. Учасники дійшли висновку, що реформи – це інвестиція у майбутнє. Але успішність змін вимагає ефективної комунікації та вчасних методів впровадження, на чому й наголосила прогресивна викладацька та студентська спільнота.

Загалом на Саміті відбулася конструктивна дискусія щодо останніх освітніх змін та нововведень. Учасники обговорили та висловили свої погляди на теми, такі як реформи вищої освіти, перспективи інновацій та впровадження нових методик навчання.

Учасники обговорювали конкретні заходи для підсилення позицій освітян та студентів на місцях. Розглядалися варіанти збереження тих, хто зараз за кордоном, зокрема шляхи вирішення соціальних та економічних проблем, пов'язаних із навчанням та проживанням за межами країни.

Цікавою частиною заходу була лекція від ведучої Кароліни Король, яка надала усім учасникам поради щодо того, як бути почутим та використовувати «заряджені слова» у своїй роботі. Ці рекомендації стали цінним доповненням до обговорень.

Саміт завершився неформальною бесідою, де прогресильні освітяни мали можливість вільно поспілкуватися, поділитися враженнями та встановити нові ділові контакти. 

Завдяки активній участі та високому рівню обговорень, Саміт Прогресильних 2023 став ще одним інструментом для спільної роботи у визначенні шляхів розвитку освіти в майбутньому.


«Разом з Прогресильні та FES-Ukraine не лише спробували дати відповіді на ці складні питання в рамках саміту, але й з’ясували, як за допомогою наших ініціатив: курсів підвищення кваліфікації, ретритів для переміщених викладачів, відкриття острівців прогресильності в закладах освіти, психологічної підтримки, українські освітяни та студенти продовжують навчати і навчатись! І це, не лише про наше майбутнє! Це радше про потребу сьогодення!

Отож, саміт завершено. Він об’єднав понад 150 учасників офлайн і ще ж стільки – онлайн. Дискусії, інтерактив, виступили депутати Європейського Парламенту, представники органів державної влади України, експерти від громадських інституцій, тобто синергія, яка дозволяє робити нашу освіту більш якісною. Далі – рухаємося вперед, до нашої спільної перемоги». 

Богдан Ференс, засновник ГО «Прогресильні»  Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори