Усвідом себе європейцем в Україні – друга частина медійної платформи

7-8 червня 2017 року Києві відбулася друга частина Медійної платформи – «Усвідом себе європейцем: зміни починаються з освіти».

Захід вдруге проводять Профспілка працівників освіти і науки України спільно з Фондом Фрідріха Еберта в Україні (Німеччина). Метою його є систематизація та поглиблення знань учасників про євроінтеграційні процеси в Україні та виклики, які стоять перед освітянами, в умовах реформування галузі освіти.

Цьогоріч учасниками медійної платформи стали 25 представників з усієї України – вчителі, викладачі, профспілкові активісти.

У вітальній частині взяли участь та виступили Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, заступник Голови – Сергій Романюк, керівник Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Маттес Бубе, Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен, експерт Інтернаціоналу Освіти Тімо Лінсенмайер (Бельгія).

Спілкуючись із учасниками медійної платформи Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що шлях у Європу – це, насамперед, дотримання нашого внутрішнього законодавства та міжнародних конвенцій, які є складовою нашого правового поля.

У свою чергу керівник Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Маттес Бубе підтримав освітян у прагненні навчатися, отримувати практичні знання та міжнародний досвід для використання його у своїй роботі в Україні.

Спікерами медійної платформи виступили експерти з Представництва ЄС в Україні, Платформи громадянських ініціатив, викладачі провідних ВНЗ України та сфери медіа. Модератором платформи став Богдан Ференс з Комітету з питань європейської інтеграції, який також ознайом із діяльністю цього парламентського комітету.

День перший розпочався зі знайомства з Представництвом ЄС в Україні, новими проектами та програмами, які сьогодні реалізуються в країні. Учасникам було цікаво дізнатися, якими можливостями можна скористатися освітянам в регіонах для подальшої співпраці та розширення горизонтів. Цією інформацією поділилася Ірина Стаднійчук з відділу преси та інформації Представництва ЄС.

Директор Платформи громадянських ініціатив Анатолій Куцевол провів сесію «питання-відповідь» щодо можливостей, які відкриваються для освіти, через прийняття безвізового режиму та окреслив виклики, які сьогодні стоять перед українцями. Серед них, зокрема, шкала європейських цінностей, відхід від існуючої моделі співжиття, де за все дбає хтось, і націлив освітян бути більш впевненими і вимоглими до себе та суспільства.

З презентацією міжнародної діяльності Профспілки працівників освіти і науки України та її інтеграції до європейського профспілкового руху виступила завідувачка міжнародного відділу ЦК Профспілки Катерина Малюта-Осаулова. Вона також ознайомила учасників семінару із діяльністю Інтернаціоналу освіти та Європейського комітету профспілок освіти, членською організацією яких є Профспілка працівників освіти і науки України.

Практичну панель провів координатор з питань комунікацій Тімо Лінсенмайер, який розповів про всесвітню кампанію Інтернаціоналу Освіти «Єднаймося заради якісної освіти», що була започаткована у 2015 році, її проектування та форми проведення на різних континентах.

У продовження роботи він поділився досвідом використання мультимедійних додатків, які є відкритому доступі і використання яких сприятиме успіху у сфері комунікацій.

Другий день медійної платформи виявився не менш насиченим та цікавим.

Найкращий досвід – це досвід, отриманий з першоджерела. Вперше у заході взяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндії в Україні пан Юха Віртанен, який розгорнуто та детально розповів про успіх та виклики фінської системи освіти.

Пан посол розповів, що початкова та загальна середня освіта в Фінляндії є безкоштовною і обов’язковою для всіх. Професія педагога є досить престижною у Фінляндії, а рівень оплати праці на 10-15 % більший, аніж середня заробітна плата у країні.

Для високого статусу освітньої системи є кілька основних факторів. Перший з них – висока суспільна цінність освіти. Другий – є потрібні політичні рішення та законодавча база для забезпечення освіти. І останній фактор – це навчання протягом життя. Адже, за словами посла, фінська система освіти ставить за мету забезпечення високого рівня навчальних досягнень та обізнаності всього населення. Принцип «вчитися в будь-якому віці» – охоплює всі ступені освіти.

Насамкінець пан Посол зазначив, що загалом фінська система не дуже відрізняється від інших європейських систем освіти, але саме повага та довіра вчителя, до освіти та її цінність з боку громадян країни, роблять її такою особливою та успішною.

Про власний досвід викладання в Польщі розповіла викладачка з Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юлія Нестеряк. Вона поділилася методиками викладання у Польщі та показала на практиці кілька вправ зі скарбнички активних методів навчання.

Тренер з візуальних комунікацій Андрій Шевчук ознайомив із прийомами сучасної подачі інформації для іі кращого сприйняття аудиторією. Також додав до практичної частини роботи презентаційні матеріали та корисні ресурси.

Аналізуючи домашнє завдання учасників та підбиваючи підсумки роботи завідувачка відділу інформаційного забезпечення та комунікацій Інна Михальченко націлила освітян активніше використовувати ті знання та практичні рекомендації, які вони отримали за ці дні. І висловила сподівання, що подібні заходи, у тій чи іншій формі, пройдуть у кожному регіоні.

Урочистий момент вручення сертифікатів провели заступник Голови Профспілки Сергій Романюк та модератор Богдан Ференс.

Загалом два дні роботи промайнули на одному подиху. Учасники окрім сертифікатів повезли додому додаткові знання, практичні поради від експертів та краще розуміння того, що і в Європі, і в нашій країні якість освіти великою мірою залежить від якості самого вчителя, його гідного статусу у суспільстві та пошанування професії державою.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори