Дискримінація на робочому місці: підсумковий вебінар для молоді

Попри кризу на ринку праці через війну, роботодавці продовжують шукати фахівців і пропонують тим кандидатам, які їм найліпше підходять, гідні умови і належну оплату праці.

Власне про нові вимоги ринку праці і кого власне шукають сьогодні роботодавці та якими навичкам повинен володіти найкращий кандидат на вакансію йшла мова на підсумковому вебінарі у рамках інформаційно-просвітницького проєкту Профспілки та партнерів «Запобігання та протидія дискримінації працюючих студентів на робочому місці». Захід відбувся 6 грудня 2022 року у форматі онлайн.

Сам проект стартував 30 травня цього року і впроваджувався протягом року Профспілкою працівників освіти і науки України спільно з ГО «Інститут громадської освіти та праці» за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Спікерами заходу цього разу виступили:

  • Ольга Чабанюк – заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України;
  • Володимир Ковальчук – юрист ГО «Інститут громадської освіти та праці». 
  • Людмила Василега – Директорка центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України; 

Розпочинаючи роботу заступниця голови Профспілки Ольга Чабанюк підкреслила, що завершується запланована на цей рік серія вебінарів для молоді, яка поєднує навчання та роботу, але не завершується спілкування з активістами та усіма, хто долучався до заходів. Адже уже в планах наступного року є нові напрями підтримки та розвитку молодіжного профспілкового активізму на національному та міжнародному рівнях.

Далі Ольга Чабанюк розповіла про спільну розробку з Міністерством молоді професійного стандарту «Фахівець з питань молоді (молодіжний працівник)» та поінформувала про дослідження щодо професій та галузей, які важливі будуть для відбудови України. 

За результатами дослідження, найбільш популярними для перекваліфікації є професії у сферах ІТ, графічного дизайну, медицини та краси, будівництва, громадського харчування та психологічної допомоги.

Директорка центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України Людмила Василега презентувала учасникам вебінару попередні результати аналізу ринку праці «Проект 4.0. Дослідження соціально-економічних змін та прогнозування потреб в професійних кваліфікаціях з цифровими навичками». 

Також разом із молоддю проаналізувала траєкторію розвитку ринку праці України під впливом глобальних трендів на основі результатів дослідження і зупинилася на основних навичках пошукачів роботи, які є найбільш затребуваними у сучасних роботодавців.

Практичну частину вебінару закрив експерт з юридичних питань ГО «Інститут громадської освіти та праці» Володимир Ковальчук, який зупинився на новацій законодавства про працю, правових основах протидії дискримінації та на алгоритмах дій молоді щодо захисту своїх прав. А на основі відеороликів разом зі студентами проаналізували можливі складні моменти та ситуації при прийомі на роботу та праці безпосередньо. 

Організатори, спікери та меценати заходу подякували учасникам за спільну працю протягом усіх заходів та виразили сподівання, що всі практичні поради стануть у нагоді студентам і убезпечать їх від неприємних ситуацій у трудовому житті.

До наступних зустрічей у нових цікавих проектах!

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори