Уряд підготує ряд рішень, які сприятимуть розвитку IT-галузі в Україні

Уряд підготує ряд рішень, які сприятимуть розвитку IT-галузі в УкраїніКабінет Міністрів України підготує ряд рішень, які сприятимуть розвитку IT-галузі в Україні. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров повідомив під час консультацій з питань розвитку інформаційних технологій в Україні.

За словами Глави Уряду, за результатами зустрічі з ректорами провідних вітчизняних вищих навчальних закладів та представниками IT-компаній будуть розглянуті всі озвучені пропозиції щодо підвищення якості підготовки спеціалістів у сфері інформаційних технологій та прийняті відповідні рішення Кабінету Міністрів. «Прозвучало ряд пропозицій, які будуть розглянуті і реалізовані», - запевнив Микола Азаров.

Так, Уряд погодився з пропозицією ректорів вузів щодо необхідності зменшити навантаження на викладацький склад – знизити нормативи щодо кількості студентів на одного викладача. «Спеціально для тих вузів, які готують IT-спеціалістів, ми підготуємо рішення Уряду, яке передбачатиме зменшення навантаження з кількості студентів на викладача», - заявив Микола Азаров.

Крім того, за його словами, Кабінет Міністрів має намір спростити митні процедури при ввезенні з-за кордону програмного забезпечення і комп’ютерної техніки для вищих навчальних закладів: «Якщо ви завозите обладнання для інститутів на благодійній основі, то тут не повинно бути ніяких проблем». При цьому Микола Азаров наголосив, що питання обов’язкових митних платежів при ввозі з-за кордону обладнання буде вирішене.

Разом з тим, Прем’єр-міністр повідомив, що Уряд готовий збільшити держзамовлення вузам, щоб розширити базу підготовки спеціалістів для IT-галузі. За його словами, є необхідність переглянути структуру підготовки фахівців: «Економіка розвивається, модернізується і , відповідно, потребує спеціалістів іншого характеру, ніж ми готуємо. Тому Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, плануючи разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі держзамовлення, повинно чітко визначитися: які нам потрібні спеціалісти і в якій кількості». При цьому Микола Азаров наголосив, що у процесі підготовки IT-спеціалістів надзвичайно важливим є питання участі бізнесу: «Держава виділяє кошти на підготовку спеціалістів, але де ж наш бізнес, який практично на 60% управляє всією промисловістю країни. Тому ми думаємо про те, як залучити наших бізнесменів до таких програм».

Прем’єр-міністр також зазначив, що Уряд вивчить можливість впровадження у вітчизняних вузах спеціальних навчальних програм для студентів, які вивчають інформаційні технології. З такою пропозицією виступив представник компанії «Microsoft» в Україні Дмитро Шимків. Він, зокрема, зазначив, що компанія «Microsoft» готова запропонувати проект створення IT-академії в Україні.


За матеріалами Урядового порталу
0
15 лютого 2012
2 155

Схожі публікації


Догори