Відкрито профспілковий Центр соціально-психологічної реабілітації та допомоги

5 липня 2024 року на базі Одеського будинку вчених відбулося відкриття Центру соціально-психологічної реабілітації та допомоги. 

Проєкт щодо створення Центру було розпочато у березні 2024 року та реалізовано завдяки фінансовій підтримці Загальної конфедерації праці Італії (CGIL), за сприяння РО «РМ «Карітас-Спес-Одеса», організаційній підтримці ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та Федерації профспілок України. 

Завдяки спільним зусиллям Одеської обласної організації Профспілки робота щодо відкриття осередку незламності на базі Одеського будинку вчених відбулася злагоджено та у досить короткі строки. 

В урочистій церемонії відкриття Центру взяли участь Ольга Чабанюк – заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України, Любов Корнійчук – голова обкому Профспілки, Петро Росохацький – директор РО «РМ «Карітас-Спес-Одеса», Паоло Джакобацці – проєктний менеджер Асоціації папи Іоанна 23 в Україні, Олександр Лончак – директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, освітяни, психологи, науковці, міжнародні гості, спілчани. 

Представники Загальної конфедерації профспілок праці Італії, які доєдналися до участі у заході в онлайн режимі, привітали освітян із успішним завершенням проекту та відкриттям Центру соціально-психологічної реабілітації та допомоги. 

Голова департаменту європейської та міжнародної політики Сальваторе Марра висловив сподівання, що Центр буде корисним для всіх, хто потребує допомоги, і наголосив на глибокому співчутті всім, хто страждає від наслідків російської війни. Сальваторе Марра також запевнив у готовності й надалі продовжувати підтримувати українців у ці важкі часи.

Заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк від імені Голови Профспілки Георгія Труханова висловила подяку італійським колегам за матеріальну підтримку та зазначила, що солідарність є одним із найважливіших факторів перемоги у цей надскладний час. 

«Ми щиро дякуємо за фінансову підтримку, за допомогу та розуміння необхідності створення таких центрів. Цей осередок спокою допомагатиме відновлювати емоційний та психологічний стан наших освітян, внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок російської агресії та постійно живуть в страху війни, повітряних тривог та прильотів ракет», – наголосила заступниця Голови Профспілки. 

Голова обласної організації Профспілки Любов Корнійчук під час відкриття розповіла, що повномасштабне вторгнення росії в Україну спричиняє постійні стреси, величезне нервово-емоційне навантаження як у побуті, так і на робочому місці, які негативно впливають на життя  та ментальне здоров’я українців. Не виняток і спілчани з Одеси, адже вчителі та викладачі мають подвійне психоемоційне навантаження і їм потрібно нести відповідальність не тільки за свою безпеку, а й безпеку своїх вихованців. 

«Підтримка та допомога освітянам Одеси сьогодні є вкрай важливою, а такий Центр є необхідною справою у воєнний час», – підкреслила Любов Корнійчук, і додала, що пишається тим, що саме обласна організація отримала можливість створити власний Центр. 

«Вітаю Одеську обласну організацію Профспілки на чолі з Любов Корнійчук, якій вдалося за досить короткий проміжок часу, за підтримки міжнародних благодійників та соціальних партнерів, реалізувати цю важливу ініціативу. Нехай цей осередок стресостійкості буде символом надії, відновлення та єдності» – сказав на відкритті Олександр Лончак Директор Департаменту освіти і науки Одеської ОДА.  


За рахунок коштів, отриманих від Загальної конфедерації праці Італії, було проведено ремонтні роботи в приміщеннях, які було виділено під створення Центру соціально-психологічної реабілітації та допомоги. Було проведено роботи та створено робочий кабінет психолога для індивідуальних консультацій, мала конференц-зала для проведення групових занять, тренінгів, санітарний блок. Приміщення облаштовано корпусними та м’якими меблями, комп’ютерною технікою й мультимедійним обладнанням. 

Для ефективної роботи Центру щодо надання якісних послуг у сфері діагностики психологічного стану науковців та освітян, допомоги в адаптації до складних умов життя та задля відновлення й збереження їхнього психологічного здоров'я в умовах війни в штат комітету Одеської організації Профспілки введено посади завідувача центру та відповідального фахівця.

Учасники заходу висловили сподівання, що Центр соціально-психологічної реабілітації та допомоги на базі Одеського будинку вчених стане осередком стресостійкості для освітян і студентської молоді, сприятиме зміцненню їхнього ментального здоров’я та якнайшвидшому подоланню наслідків стресових станів в умовах війни.

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори