Звернення Президії ФПУ до профспілкових організацій з нагоди Всесвітнього дня охорони праці

Звернення Президії ФПУ до профспілкових організацій з нагоди Всесвітнього дня охорони праціШановні колеги, спілчани!

На підприємствах України залишається вкрай низьким рівень безпеки праці на виробництві. Щороку збільшується кількість працюючих в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, а в основних галузях економіки вона перевищує 27%.

На більшості підприємств атестація робочих місць проводиться невчасно, або не проводиться зовсім. Значна кількість машин, механізмів, транспортних засобів не відповідають вимогам безпеки, а подальша їх експлуатація становить загрозу не тільки для обслуговуючого персоналу, але й для оточуючих людей, зокрема на транспорті, у газовому господарстві.

Залишається незадовільним фінансування профілактичних заходів з охорони праці. Більшістю роботодавців не виконується вимога статті 19 Закону України «Про охорону праці» щодо витрат на охорону праці, особливо після внесення ініційованих бізнесом у 2011 році змін щодо мінімально необхідних витрат на охорону праці не від суми реалізованої продукції, а від фонду оплати праці.

Набуло масового характеру приховування нещасних випадків на виробництві від розслідування та обліку, що має наслідком позбавлення соціального захисту потерпілих, та членів сімей загиблих.

Напередодні Дня охорони праці, який відзначається в Україні та у всіх країнах світу 28 квітня, Федерація профспілок України звертається до всеукраїнських галузевих профспілок, територіальних об'єднань організацій профспілок, обласних, міських, районних та інших організацій галузевих профспілок, первинних профспілкових організацій з пропозицією взяти активну участь в організації та проведенні 28 квітня 2012 року Дня охорони праці.

Заходи до Дня охорони праці проводяться під гаслом: «Сприяння охорони праці у «зеленій» економіці».

Під час проведення заходів профспілкові організації та їх об'єднання повинні спонукати місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, роботодавців зосередити зусилля на розв'язанні наявних проблем з охорони праці, поліпшення умов праці та усунення небезпечних факторів виробництва. Націлити первинні профспілкові організації на активну роботу щодо захисту права на безпечні умови праці, приділити додаткову увагу фактичному їх стану на кожному робочому місці, подбати про розгортання профілактичної роботи щодо попередження нещасних випадків на виробництві, адже багатьох людей в умовах кризи втрата здоров'я чи травма позбавляють можливості знайти роботу на ринку праці.

Необхідно особливу увагу приділити захисту від негативних змін під час колдоговірної роботи відповідних положень галузевих, регіональних і колективних договорів, якими передбачаються витрати для роботодавців на заходи з охорони праці в обсягах 0,5 відсотка від суми реалізованої продукції і вище.

Просимо реальними справами проявити особливу турботу про потерпілих на виробництві, допомогти їм та сім'ям померлих у вирішенні соціально-побутових, фінансових та інших проблем, гідно вшанувати пам'ять загиблих працівників.

Україна, як і багато інших держав світу, переживає складні часи, але за будь-яких обставин конституційне право працівника на належні, безпечні та здорові умови праці повинно безумовно забезпечуватись роботодавцем і бути предметом особливої уваги всіх сторін соціального діалогу.

Президія Федерації профспілок України

Схожі публікації


Догори