Відбувся черговий пленум

У м. Києві, в Будинку спілок, 31 березня 2009 р. відбувся VIII пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України. Серед присутніх на пленумі - члени ЦК Профспілки, а також запрошені – заступник міністра освіти і науки України ПЕТРО КУЛІКОВ, заступник голови Федерації профспілок України ЮРІЙ КУЛИК, представники засобів масової інформації.

Питання порядку денного на пленумі: «Про вирішення програмних завдань Профспілки в частині організаційного, фінансового зміцнення, посилення кадрового потенціалу Профспілки, удосконалення форм і методів внутрішньоспілкової діяльності, організацію та проведення звітів і виборів в організаційних ланках Профспілки, підготовку до чергового з’їзду Профспілки».

Актуальність і виключна важливість цього питання, винесеного на розгляд пленуму, зумовлена тим, що галузева профспілка входить у найвідповідальніший період – звітно-виборну кампанію 2009-2010 рр. і починає підготовку до свого чергового з’їзду, причому в умовах соціально-економічної кризи.

З доповіддю перед учасниками пленуму виступив голова Профспілки працівників освіти і науки України ЛЕОНІД САЧКОВ.

Увагу зосереджено на таких основних питаннях, як удосконалення і зміцнення організаційної структури Профспілки; кадрове забезпечення виборних профспілкових органів усіх рівнів, єдності, і солідарності організаційних профспілкових ланок; мотивація та свідомий вибір працівниками галузі, студентами на користь членства у профспілці; інформаційне забезпечення, спрямоване на значне підвищення поінформованості спілчан. Усе це необхідно для виконання головного завдання – успішного захисту соціальних, економічних і трудових прав та інтересів освітян, подальшого розвитку національної освіти.

Заступник міністра освіти і науки Петро Куліков у своєму виступі поінформував учасників пленуму, що незважаючи на кризу, в Державному бюджеті передбачено 13 мільярдів гривень на капітальні витрати, зокрема підручники, шкільні автобуси та підготовку до чемпіонату Європи "Євро-2012". До міністерства надходить чимало звернень щодо оплати праці та соціальних гарантій освітянам. Нині в галузі, крім Чернігівщини, немає заборгованості із заробітної плати. У квітні заплановано виділити 403 мільйони гривень на виплати за ст. 57 Закону України. Однак, МОН занепокоєне станом фінансування галузі. Проблемними залишаються питання пенсійного забезпечення освітян, разової допомоги випускникам педагогічних ВНЗ, фінансування позашкілля та дошкільних навчальних закладів. Активізація співпраці міністерства і Профспілки, на думку Петра Мусійовича, сприятиме розв'язанню багатьох проблем.

Учасники пленуму, заслухавши доповідь, глибоко і всебічно проаналізувавши її, внесли свої пропозиції і прийняли постанову, якою визначили шляхи вирішення поставлених у доповіді питань.

На пленумі було також розглянуто деякі внутрішньоспілкові питання і прийнято відповідні рішення.

Матеріали пленуму розміщені у розділі "Офіційні документи, повідомлення" (доповідь, постанова)

Відбувся черговий пленум
Відбувся черговий пленум
Відбувся черговий пленум
0
1 квітня 2009
3 496

Схожі публікації


Догори