Учителі Німеччини добилися підвищення зарплат

Переговори щодо підвищення зарплат у державному секторі Німеччини, у тому числі, у сфері освіти, були перервані на початку лютого. Роботодавці не внесли жодних нових пропозицій у другому раунді переговорів, і їхня позиція значно розходилася з позицією профспілок працівників бюджетного сектору.

14 лютого 2017 року профспілки провели попереджувальні акції протесту: вісім тисяч працівників освіти всіх рівнів вийшли на вулиці Берліна разом з іншими працівниками бюджетної сфери, вимагаючи, серед іншого, збільшення зарплат на 6%, та запровадження шостого тарифного розряду для працівників 9-15 груп. Це мало би велике значення для вчителів та професорсько-викладацького складу навчальних закладів.

Акції протесту також відбулися в багатьох регіонах Німеччини. Так, у Саксонії-Ангальт страйкували приблизно 7 тисяч освітян. У кількох містах землі Баден-Вюртемберг на вулиці вийшли загалом чотири тисячі осіб. Демонстрації відбулися в Баварії, Бремені та Гамбурзі. Чимало шкіл не працювало в цей день.

«Федеральні землі також повинні бути зацікавлені у значному підвищенні зарплат і покращенні умов праці вчителів. Більшість федеральних земель не може забезпечити заміну вчителів, які виходять на пенсію, кваліфікованими кадрами», – підкреслила Марліс Тепе, голова Профспілки працівників освіти і науки Німеччини (GEW).

16-17 лютого переговори з роботодавцями відновилися. У результаті тиску з боку профспілок вдалося досягти зрушення на переговорах. Зокрема, було досягнуто домовленості про наступне:

– впроваджено тарифний розряд 6 для 9-15 груп працівників, з окладом на три відсотки вищим, ніж у 5 розряді;

– зарплата більшості вчителів і працівників освіти зросте на 115-185 євро;

– зарплати працівникам підвищуються з 1 січня 2017 року на два відсотки, з 1 січня 2018 року – ще на 2,35%. Термін дії угоди – два роки.

«Переговори були дуже важкими. Але ми домоглися успіхів з усіх питань, з яких хотіли добитися покращення. Підвищення зарплат значно перевищує рівень інфляції», – заявила голова Профспілки освітян Марліс Тепе.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори