Міжнародне життя галузевої Профспілки

    В рамках Договору про співробітництво між Профспілкою працівників освіти і науки України і Профспілкою вчителів середніх шкіл Франції сторони розпочали обмін інформацією з метою вивчення і використання у поточній діяльності досвіду міжнародного профспілкового руху, розробки та реалізації спільних програм, спрямованих на посилення захисту працівників освіти обох країн та зміцнення профспілкової солідарності.
    Міжнародний відділ ЦК Профспілки отримав від французької сторони інформацію про пріоритетні напрями їх роботи на найближчий період і знайомить з нею читачів.


Пріоритети Профспілки вчителів середніх шкіл
Франції на найближчий період

(Інформація для Профспілки працівників освіти і науки України)


     1. Пенсії - робота - зарплати
    23 листопада, незважаючи на проголосований і оприлюднений урядом закон про пенсії, профспілковий фронт (CGT, CFDT, Solidaires, UNSA, FSU) заявив про свою єдність і про проведення численних і масових акцій (зборів, мітингів, маніфестацій). Ідея звернення профспілкової сторони проста: ця реформа несправедлива, неефективна, тому всі профспілки Франції продовжать свої акції доти, доки не буде прийнятий новий справедливий закон.
    23 - 25 листопада профспілки всіх департаментів Франції проведуть акції з вимогою справедливої пенсійної реформи й фінансування соціального страхування.
     2. Нестабільна зайнятість працівників, що не мають статусу держслужбовців
    Всі діючі федерації звернулися разом до Державного секретаря з питань держслужби Жоржа Трона з вимогою до президента Республіки надати статус держслужбовців працюючим за контрактом. Робоча група, до складу якої входить більшість представників FSU (Федерація унітарних профспілок), дуже активна і переговори мають початися в січні 2011 року.
     3. У системі освіти
    1 грудня з ініціативи Профспілки вчителів середніх шкіл перед ректоратами відбулися збори стажерів, позбавлених професійної підготовки, та вручення петицій ректорам.
    8 грудня за закликом Профспілки вчителів середніх шкіл Франції відбудуться зустрічі у ректоратах префектур з вимогою не закривати Центри інформації та орієнтації.
    У період голосування по бюджету з 26 іншими організаціями (профспілки вчителів, студентів, і ліцеїстів, батьківські об'єднання) буде організовано роздачу листівок, брошур, що викривають політику скорочення робочих місць у сфері освіти і її наслідки, прийнято загальні звернення до груп парламентарів.
    День національних дій у захист освіти призначений на 22 січня.

Схожі публікації


Догори