Навчання у ПТНЗ в Україні обирають лише 20 % випускників

Сьогодні лише 20% випускників українських шкіл обирають навчання у профтехучилищах, притому що в Європі в середньому цей показник становить 40%, а в деяких країнах ЄС сягає 70%.

Відновлення престижності робітничих професій є одним з головних викликів у процесі модернізації професійної освіти. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час міжнародної конференції «Навички для світу, що змінюється», присвяченій Туринському процесу.

Захід проходив у італійському місті Турин, де розміщується штаб-квартира організатора конференції European Training Foundation (ETF).

Було наголошено, що модернізація професійної освіти – один із чотирьох основних пріоритетів роботи профільного міністерства. Звіти, що розроблялися у межах Туринського процесу, свідчать: професійна освіта в Україні перебуває на етапі кардинальних перетворень. А новації, які впроваджуються, пов’язані з інтеграцією в європейський простір та децентралізацією влади в Україні.

Серед інших викликів, на яких було наголошено, стоїть створення ефективної системи багаторівневого управління профтехосвіти, оптимізація мережі ПТНЗ та надання їм автономії, а також розвиток системи державно-приватного партнерства.


Довідково

Туринський процес започаткований Європейським фондом освіти у 2010 році та об’єднує 27 країн Європи.

Мета Туринського процесу – аналіз професійної освіти в країнах-учасницях на основі зібраних статистичних даних, що дає змогу моніторити тенденції розвитку, розробляти прогнози, а також обмінюватися досвідом у сфері професійно-технічної освіти.

У 2013-2014 роках в Україні реалізовано пілотний проект ЄФО «Туринський процес – розвиток потенціалу регіонів». Методологію підготовки Туринського звіту було апробовано у 5 пілотних регіонах – Дніпропетровській, Вінницькій, Сумській, Хмельницькій областях та м. Києві.

У 2016 році «Туринський процес» в Україні був дворівневим – передбачав поєднання регіонального і національного рівнів. Кожним регіоном проведено моніторинг системи ПТО. Підготовлено 25 регіональних програм розвитку економіки та системи професійно-технічної освіти.

 

За матеріалами сайту МОН

Схожі публікації


Догори