Професійне навчання та підготовка кадрів: досвід європейських профспілок

Професійне навчання та підготовка кадрів: досвід європейських профспілок23 жовтня 2012 року Федерація профспілок України спільно з Європейським фондом освіти провели круглий стіл з питань професійної освіти та підготовки кадрів.

Відкриваючи засідання круглого столу, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк наголосив, що цей захід є своєрідною презентацією досвіду участі європейських профспілок у вирішенні багатьох проблем у системі профнавчання.

Представники Європейського фонду освіти Петрі Лемпінен і Тімо Куусела поділилися з учасниками заходу напрацюваннями у вирішення проблем взаємодії з органами державної влади і роботодавцями.

Вони підкреслили, що європейські профспілки беруть безпосередню учать в організації системи освіти, навчання та підготовки кадрів. Також було наголошено, що профспілки мають активніше сприяти працевлаштуванню та професійному навчанню молоді. При цьому увагу було звернуто на три головних моменти: заробітну плату, працевлаштування і безпеку праці.

«Ми готові поділитися з українськими профспілками узагальненим досвідом такої участі європейських профспілок», – сказав Тімо Куусела.

У ході роботи кругового столу було обговорено коло питань, серед яких – роль профспілки у вирішенні проблеми зайнятості та працевлаштування, підвищення кваліфікації працівників, а також спільна дія з органами державної влади та роботодавцями в організації процесу підготовки та перепідготовки потрібних економіці країни кадрів.

У заході взяли участь головний юрисконсульт ЦК Профспілки Валентин Паливода та завідувач відділу студентської молоді Марина Чайка.

Довідково

Європейський фонд освіти – агент Європейського Союзу, який допомагає країнам із перехідною економікою і тим, що розвиваються, використовувати потенціал свого людського капіталу через реформи освіти, підготовку кадрів на ринку праці, систем в контексті зовнішніх відносин ЄС політики.

Функціонує з 1994 року. Головний офіс знаходиться у м. Турин (Італія).

Кожні 2 роки ЄФО запрошує країн-партнерів до спільного огляду національних систем професійної освіти та тенденцій у цій сфері.

В основі діяльності лежить принцип «Working together Leaning for life» – розвиток шляхом навчання.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Професійне навчання та підготовка кадрів: досвід європейських профспілокПрофесійне навчання та підготовка кадрів: досвід європейських профспілок

Професійне навчання та підготовка кадрів: досвід європейських профспілок

Схожі публікації


Догори