Ізраїль: страйки за права вчителів

12 листопада 2017 року Профспілка вчителів старших класів Ізраїлю провела одноденний попереджувальний страйк. Рішення про його проведення було прийнято в знак протесту проти відмови мінфіну задовольнити вимоги щодо зарплат. Два тижні тому профспілка оголосила про вступ у трудовий конфлікт з міністерством. Зараз за законом вона отримала право на проведення повномасштабного страйку.

Останню колективну угоду між профспілкою вчителів та міністерством фінансів було підписано у серпні 2011 року. Термін її дії закінчився в кінці грудня 2016 року.

За словами голови Профспілки вчителів старших класів Рана Ереза, переговори про нову колективну угоду, які ведуться з січня 2017 року, поки не принесли результатів.

Ерез повідомив, що мінфін пропонує підвищити зарплату вчителів на 60 шекелів (17 доларів) на місяць. «Це ганебна і безсоромна пропозиція, - заявив він. – Ми ніколи не погодимося на такі умови. Пора припинити ховати голову в пісок і почати думати про майбутнє викладання і ізраїльських школярів».

Основна вимога профспілки – підвищення зарплати вчителів. Оклад молодого викладача з університетською освітою (4 роки навчання) повинен складати не менше 8 тисяч шекелів (2260 доларів), а зараз він складає  6400 шекелів (1800 доларів).

Сьогодні середня зарплата вчителів становить 13 тисяч шекелів (3 670 доларів) – найменш оплачувані отримують 7200 шекелів (приблизно 2000 доларів), а найбільш високооплачувані - 21,5 тисяч шекелів (приблизно 6000 доларів). Зарплата значно залежить від стажу і посади в системі освіти, в тому числі від адміністративних навантажень.

На думку профспілки, існуючий розрив у зарплатах необхідно скоротити для того, щоб знизити плинність кадрів у шкільній системі і створити прошарок постійних досвідчених педагогів, які виховували б підростаюче покоління належним чином.

Страйк викладачів старших класів приніс результати – під час переговорів між профспілкою і Мінфіном досягнуто домовленостей про підвищення зарплати вчителям.

У Мінфіні, вважаючи, що вчителі зі стажем і так отримують досить, хочуть збільшити початкову зарплату, щоб залучити в сферу викладання здібну молодь, проте профспілка вчителів наполягає на тому, що підвищувати зарплату треба всім вчителям пропорційно.

Як заявив голова профспілки Ран Ерез, від Мінфіну отримані нові пропозиції, які будуть розглянуті, тому страйк вчителів поки припиняється. Але в тому випадку, якщо пропозиції не будуть відповідати очікуванням викладацької громадськості, Ерез пообіцяв «посилити трудовий конфлікт».

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори