Трудовий спір між ісландськими соціальними партнерами в сфері освіти завершився з позитивними результатами

Трудовий спір між ісландськими соціальними партнерами в сфері освіти завершився з позитивними результатамиНа початку квітня 2014 року було укладено нову угоду між ісландською членською організацією Інтернаціоналу світи Kennarasamband Islands (Вчителі Ісландії) і урядом країни, яка була своєрідним завершення конфлікту.

Основою спору, що тривав три тижні – кульмінацією якого став кількаденний страйк вчителів старших класів середньої школи – були вимоги профспілки щодо підвищення заробітної плати. Крім того, профспілка освітян вимагала збільшення фінансування для адаптації до нових процедур в оцінці роботи і проведення необхідних коректив у зв'язку з новим законом про вищу школу, який вступить у силу в 2015 році.

Результатом страйків стало те, що зростаюча напруга змусила соціальних партнерів повернутися за стіл переговорів . Результатом переговорів стала укладена угода, яка задовольняє вимоги профспілок. Проте виділення додаткових фінансових коштів для реформування системи вищої освіти буде залежати від результатів голосування у 2015 році. Якщо ж члени профспілки під час голосування відхилять ту частину угоди, що пов’язана з новими процедурами, то угода втратить чинність.

Відповідно до нової угоди оцінка праці вчителів буде включати в себе більше компонентів, таких як навантаження, кількість студентів чи учнів, їх базова підготовка і комбінація в групи, методи викладання, час на підготовку до уроків та викладання, робота з документами, підготовка завдань, екзамени, оцінювання, зворотній зв'язок, рівень компетенції, і, можливо, інші аспекти.

Угоду доповнюють заяви міністра освіти і культури та міністра фінансів та економіки, які підтверджують взяті на себе зобов’язання.

Профспілка освітян Ісландії задоволена цим результатом, який також співпав з проведенням з'їзду профспілки.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори