Норвегія: вчителям приватної школи відмовлено у праві на колективні переговори

Норвегія: вчителям приватної школи відмовлено у праві на колективні переговориУчителі приватної школи, яка фінансується урядом, скористалися своїм правом на страйк після вимоги керівництва розірвати зв'язки з Профспілкою освітян Норвегії.

Сімнадцять вчителів страйкують з 18 березня, виступаючи проти тактики переговорів свого керівництва.

Хоча приватні школи в Норвегії мало розповсюджені, а до 2005 року взагалі були заборонені, їх працівники є членами тієї ж профспілки, що й працівники державних шкіл.

Однак керівництво гімназії Гелтберга, що в північній частині Осло, агресивно проводить колективні переговори з метою змінити це.
Керівництво гімназії дало зрозуміти, що колективна угода буде укладена тільки тоді, коли вчителі школи створять свою власну профспілку і вийдуть з Профспілки освітян Норвегії.

«Це яскравий приклад «підриву» профспілок», – заявляє голова Профспілки та член ради Інтернаціоналу Освіти Рагнхільда Лайд. «Тому Профспілка освітян Норвегії вдалася до страйку, щоб продемонструвати, що ми не приймаємо такого роду стратегії, спрямованої на підрив права на свободу об'єднання для захисту своїх інтересів».

Профспілка заявляє, що страйк триватиме допоки не буде поважатися право на вільне об'єднання і укладення колективних договорів.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори