Монітор освіти й профнавчання: «європейцями» себе відчувають лише 53% учнів у ЄС

У жовтні 2018 року генеральний директорат Єврокомісії з питань освіти, культури, молоді та спорту опублікував свій щорічний Монітор освіти та професійного навчання. Зважаючи на загостреність та особливе значення політичної ситуації, що складається в Європі, основний наголос цього року був зроблений на вихованні громадянськості.

Під час представлення Монітору було згадано про те, що, відповідно до Міжнародного дослідження в сфері громадянської освіти та виховання, школи, прищеплюють знання про громадянськість, впливають на громадянську позицію і поведінкові наміри підлітків в Європі. Однак, було також підкреслено, що лише 53% європейських учнів відчувають себе «європейцями».

Більше того, у презентації доповіді Мережі «Еврідіка» «Шкільне громадянське виховання в Європі в 2017 році» підкреслено, що громадянське виховання викладається в міждисциплінарній манері, і є наголосом на численні прогалини в плані викладання теми громадянськості в рамках базової педагогічної освіти.

Також був представлений і позитивний огляд прогресу на шляху до досягнення еталонних показників ET 2020 – стратегічної рамкової структури Європейського співробітництва в галузі освіти і професійного навчання:

  • Частка учнів, які достроково припинили відвідування установ освіти та професійного навчання, склала в 2017 році 10,6%, що лише трохи вище цільового показника в 10%.

  • 40% ціль щодо вищої освіти була майже досягнута – 39,9% населення у віці від 30 до 34 років мають вищу освіту.

  • Цільові показники щодо відвідування закладів дошкільної освіти вже були досягнуті. Однак Єврокомісія відзначила, що наголос слід зробити на якість дошкільної освіти, а не тільки на рівні відвідуваності.

  • Частка працевлаштованих випускників ВНЗ становить 80%, всього на 2% нижче еталонного показника ET 2020.

Проте, Єврокомісія відзначила і деякі недоліки.

Країни-члени далекі від цільового показника в 15% для дорослого населення, яке навчається: лише 4,3% дорослих відвідували офіційно визнані навчальні курси в 2017 році.

Більше того, цілей щодо мобільності молоді також не було досягнуто: мобільні всього 10,7% випускників ВНЗ у порівнянні з цільовим показником і 20%, і низький рівень базових навичок Європейських студентів як і раніше вселяє тривогу.

Європейський Комітет Профспілок Освіти вітає прогрес у досягненні еталонних показників ET 2020 і підтримує націленість на прищеплення демократичних і європейських цінностей в учнів та молоді.

У той же час, Комітет закликає забезпечити безкоштовну дошкільну освіту і догляд, щоб зробити інклюзивну освіту реальністю для всіх дітей.

Європейський Комітет Профспілок Освіти наголошує на необхідності адекватної підготовки вчителів для ефективного викладання громадянськості.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори