Тривалість обов’язкової освіти в Європі 2016/17 – нова публікація «Еurydice»

У кінці вересня 2016 року вийшла у світ нова публікація мережі «Еurydice» – «Обов’язкова освіта в Європі 2016/17».

У ній надається стисла інформація щодо тривалості періоду обов’язкової освіти т навчання у 43 європейських системах освіти, що охоплюють 38 країн, які беруть участь у програмі ЄС Erasmus+ (це – 28 держав-членів ЄС, а також Албанія, Боснія і Герцеговина, Швейцарія, Ісландія, Ліхтенштейн, Чорногорія, колишня Югославська Республіка Македонія, Норвегія, Сербія і Туреччина).

Період обов’язкової освіти/навчання, як правило, визначається законом та визначається віком учнів. Звичайно вона надається в офіційних навчальних закладах/школах. Проте у деяких системах певні обов’язкові програми можуть передбачати поєднання шкільного навчання з курсами на робочих місцях. У більшості країн за певних обставин таке навчання може надаватися також на дому.

У більшості європейських систем освіти, обов'язкова освіта/навчання починається, як правило, у віці 6 років, з початкової освіти за Міжнародною стандартною класифікацією освіти – МСКО 1).

У 15 освітніх системах, відвідуваність останнього року дошкільних навчальних закладів, здебільшого, з 5 років, також є обов'язковою. В Угорщині обов’язкове навчання починається з 3 років. На противагу цьому, в Естонії і Швеції, воно починається у віці 7 років.

У більшості європейських систем освіти обов'язкова освіта/навчання триває 9-10 років та закінчуються в віці 15-16 років. 

Так, у Бельгії, Німеччині (12 федеральних земель), Люксембурзі, Португалії, Великобританії (Північній Ірландії) і Туреччині, тривалість обов'язкового навчання становить 12 років, а в 5 федеральних землях Німеччини, Угорщині, Нідерландах та колишній Югославській Республіці Македонії, обов'язковим є відвідування навчальних закладів протягом 13 років.

Обов'язкова освіта/навчання, як правило, охоплює початкову та нижчу середню освіту (МСКО 1 і 2) і передбачає відвідування школи повний день.

У Бельгії, Німеччині, Голландії, Португалії та колишній Югославській Республіці Македонії обов'язковим є навчання/освіта до 18-19 років. Однак у цих країнах, у віці між 15-16 і 18-19 років учні можуть поєднувати навчання неповний день із курсами на робочих місцях. Тільки ті програми, де учнів оцінюють за навчання у школі та відвідування професійних курсів розглядаються як «повна обов'язкова освіта / навчання».

В Австрії, Польщі та Великобританії (Англія) учні після досягнення віку офіційного закінчення школи повинні продовжувати навчатися, або навчаючись повний або частковий час, або проходячи навчальні курси на робочих місцях.


Завантажити таблицю МСКО msko.doc [246,5 Kb][50] Завантажити Переглянути документ онлайн  

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори