Християни східного обряду святкують Благовіщення

Сьогодні, 7 квітня 2019 року, відзначається одне з найбільших дванадесятих свят у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового.

Свято відзначається ще із IV століття і присвячене події, про яку розповідається в Євангелії апостолом Лукою. Архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження нею Ісуса Христа – Сина Божого і Спасителя світу. Слова архангела були першою благою вістю не лише для Діви Марії, а й для всього людства після його гріхопадіння, тобто від часів Адама та Єви.

На Благовіщення тим, хто поститься, дозволяється їсти рибу. Люди несли цього дня до храму насіння, щоб освятити його для майбутнього садіння, бо вважалося, що на Благовіщення Бог землю благословляє.

В Україні споконвіку на Благовіщення збиралися сільські громади на віча, під час яких вирішували, хто й коли оброблятиме ниви вдовам і сиротам. А ще існував звичай: першу весняну оранку починали у тих родинах, де не було господаря. Виконували цю нагальну працю за допомогою толоки, тобто колективно і без оплати. А ще цього дня існував звичай випускати з кліток на волю пташок.

За повір’ями, якщо в цей день йшов дощ, готувалися до урожаю жита, якщо гроза – вродять горіхи. Також на Благовіщення зимові холоди остаточно відходять, а весна вступає в повну силу.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори