Не я б’ю – верба б’є: Вербна неділя

Сьогодні, 21 квітня 2019 року, українці відзначатимуть перше свято, яке передує Воскресінню Христовому – Вербну неділю. Це свято вважається одним з найбільш шанованих церковних свят. Інша назва цього дня – Вхід Господній в Єрусалим.

Цього дня заведено освячувати гілки верби, молитися та сповіщати ближніх про наближення великого світлого свята – Великодня. У церкві під час всеношної служби святяться гілочки верби, за якими потрібно напередодні сходити в ліс до сходу сонця. Потім їх приносять в дім і ставлять біля ікони.

За церковною традицією, вони мають простояти весь рік, охороняючи родину від нещасть. У народі вважали, що освячена верба має чудотворну цілющу силу, здатну позбавити людей і тварин від хвороб, порчі, а оселю – від пожеж і повеней.

Чому саме верба? Слов'яни обрали для себе символічне дерево вербу, пагони якої розпускаються одними з перших і починають цвісти і зеленіти до цього дня. Таким чином, у слов'ян свято Входу Господнього в Єрусалим отримало назву Вербна неділя. А ось Вербну неділю католики називають Пальмовою.

У Вербну неділю здавна збереглася традиція: щоб бути здоровими, люди трохи б'ють одне одного гілками верби, особливо дітей, бажають здоров'я і благополуччя в родині. Також, щоб жодна хвороба не причепилася, з'їдають по 9 бруньок верби.

Також рекомендується у Вербну неділю зайнятися пересадкою кімнатних рослин – вони будуть відмінно рости й залучати у будинок багатство, щоправда рослину необхідно саджати з товстим листям. А якщо вранці у неділю вбити у стіну кілочок з верби, це позбавить людину від страхів і подарує їй рішучість.

Крім того, вперше навесні виганяти худобу на пасовисько варто саме свяченою вербою — «щоб нечисть не чіплялася до тварин», а під час граду гілля свяченої верби, якщо його викинути, навіть можуть негоду зупинити. 

 

Вербна неділя 2019: прикмети

Без верби – не весна.

Відсутність заморозків на Вербну неділю передвіщає багатий урожай фруктів.

Сонячна і безвітряна погода у цей особливий день обіцяє тепле літо.

Якщо погода ясна й тепла – урожай фруктів буде хорошим.

Верба бездоріжжя веде, жене з річки останній лід.

На вербний мороз – ярі хліба гарні будуть.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
1
21 квітня 2019
3 218

Схожі публікації


Догори