Міжнародний день молоді, встановлений Асамблеєю ООН

Щорічно 12 серпня за всьому світу відзначається Міжнародний день молоді. Це свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН ще у грудні 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року.

Уперше ж свято відзначили 12 серпня 2000 року.

Мета проведення цього дня – об’єднати молодих людей різних країн для особливої уваги до проблем молоді: освіта, працевлаштування, психологічні травми і особливості, поведінка в суспільстві, питання сексуального характеру, створення сім’ї, проблеми молодих батьків та інші.

Сьогодні молодь складає одну чверть світової робочої сили, і на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців.

За статистикою аналітичної компанії Euromonitor International, у світі нараховується понад 3 мільярди жителів у віці до 25 років. Більше аніж  півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу і щодня 7 тисяч молодих людей заражаються ВІЛ/СНІДом. Сьогодні додалися й виклики, пов’язані із пандемією COVID-19.

У цей день усі заходи до Дня молоді (онлайн і офлайн) присвячені висвітленню проблематики молоді, захисту їх прав та свобод. А уряди усіх країн закликають звернути увагу на актуальні та гострі питання, з якими зіштовхуються щодня молоді люди і допомогти їм, скерувати та надати доступ до якісної освіти та інструментів для поліпшення власного життя.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори