Мінцифри: 40% шкіл не мають якісного підключення до Інтернету

Міністерство цифрової трансформації вперше в Україні провело детальне дослідження підключення соціальних об’єктів до фіксованого інтернету, зокрема – шкіл.

Нашою метою було визначити, які українські школи підключені до оптоволоконних ліній, а які – ні.

При дослідженні Мінцифри використовували три джерела інформації:

● офіційна звітність навчальних закладів;

● опитування об’єктів соціальної інфраструктури;

● результати тендерних процедур за 2019-2020 роки.

При визначенні наявності оптоволоконного підключення організатори брали до уваги не тільки технологію, а й швидкість з’єднання, яка притаманна винятково волоконно-оптичним технологіям. Вона мала становити не менше 30 Мбіт/с. Але якщо йдеться про цілі Мінцифри, то для того, щоб учням та вчителям отримувати необхідний для навчального процесу контент та ефективно працювати онлайн, необхідно не менше 100 Мбіт/с.

Зрозуміло, що деякі школи, які розташовані здебільшого у великих містах, можуть дозволити собі підключитись до швидкісного Інтернету коштом місцевого бюджету. Але існують тисячі шкіл по всій країні, які потребують допомоги держави у цьому питанні.

Так, протягом 2019-2020 років були проведені тендери на підключення до інтернету та прокладання локальних мереж майже у 10 тисяч українських шкіл.

Але, незважаючи на це, за даними нашого дослідження, ситуація й досі не дуже втішна:

  • Всього шкіл в Україні – 16 317.

  • Мають підключення до інтернету за допомогою оптоволоконних технологій – 9 773 (60%).

  • Не мають – 6 544 (40%).

Працюючи над дослідженням, Мінцифри зіштовхнулося з низькою компетентністю фахівців, які працюють у місцевих адміністраціях та не мають базових цифрових навичок.

Тому для вдосконалення свого дослідження Мінцифри розробили інтерактивну мапу, де можна знайти будь-яку українську школу та перевірити наші дані щодо підключення. Скористатись мапою можна на сайті Мінцифри.

Наразі Мінцифри активно займається розробленням Національного плану розвитку широкосмугового доступу до інтернету (ШСД). До нього обов’язково будуть внесені й школи, що не мають такого підключення.

Відомо, що оператори не заходять у невеличкі села через високий термін окупності таких інвестицій. Завдяки допомозі з боку держави строк окупності таких інвестицій можна скоротити,  Окрім того, Мінцифри активно працює над спрощенням діяльності операторів та провайдерів.

Важливо, що таким чином не тільки школи отримають якісний інтернет: можливість підключитися з’явиться й у мешканців сіл та містечок, де розташовані школи.

За матеріалами сайту Міністерство цифрової трансформації України 

Схожі публікації


Догори