Яка перша Пречиста – така й осінь
Сьогодні, 28 серпня 2020 року, закінчується Успенський піст та починається Успіння Пресвятої Богородиці. Із цього дня фактично настає початок осені і починається молоде бабине літо і до 14 вересня. Тому в цей день передбачали погоду на старе бабине літо, яке починалося десь з 14 і закінчувалося 21 вересня.
Існує повір’я, що Успіння Пресвятої Богородиці сонце починає засинати: світить не так яскраво, як в середині літа, і гріє менше. З кожним днем стає все холодніше. Перелітні птахи готуються до відльоту на південь.
Починалася пора весіль і молодіжних посиденьок. Дівчата придивлялися до хлопців – вибирали собі наречених. Вважалося, що якщо з Успіння не вибереш, то зиму в дівках проведеш. Жінки ж приймалися за рукоділля.
На Успіння було прийнято солити огірки. У народі говорили: «На Успіння треба огірки солити, на Сергія (8 жовтня) капусту рубати».
Традиції на Першу Пречисту
Сни в ніч на Успіння вважаються віщими. Якщо щось побачили в ніч із 27 на 28 серпня, то може не скоро, але сон обов’язково збудеться в реальному житті.
Вдень неодмінно треба сходити в церкву, поставити свічку та молитися перед іконою Успіння Пресвятої Богородиці. Попросити в неї про захист та подякувати за все.
Що не можна робити у свято Успіння
Не можна ходити босими ногами по росі в цей день. Вважається, що у свято роса – це сльози Богородиці. Якщо ослухатися – можна накликати на себе погану долю та нещастя.
Не можна вдягати старе чи незручне взуття, бо, як натрете ноги в цей день, то весь життєвий шлях буде в мозолях.
Не можна в цей день стригтися, особливо, дівчатам. Бо можна розгнівати Діву Марію.
Не можна сваритися, особливо, з родиною. Не думайте зле, навіть, про ворогів та не бажайте їм зла цього дня – воно неодмінно повернеться.
Не можна шити, різати, взагалі користуватися голками, ножами чи ножицями. Навіть хліб ламають у свято руками, щоби не різати.
Не можна працювати та прибирати, прати тощо. Ні вдома, ні на городі чи у дворі.
Народні прикмети на 28 серпня
Якщо на Успіння з’явиться веселка, то осінь буде теплою і затяжною.
Якщо багато павутиння, зима буде морозною і ясною.
Після заходу сонця навколо землі з’являється туман, який до світанку розсіюється – до дощу.
Польові квіти пахнуть сильніше звичайного – до негоди.