Міжнародний день рівної заробітної плати – 2020

Сьогодні, 18 вересня 2020 року, відбудеться перший Міжнародний день рівної оплати праці, організований Міжнародною коаліцією за рівну оплату праці (EPIC).

Міжнародний день рівної заробітної плати 2020 відбувається за темою «Відновлення кращого майбутнього праці шляхом забезпечення рівності в оплаті праці». 

З нагоди цього дня Міжнародна коаліція – EPIC проводить віртуальний глобальний захід із закликом до дії, який заохочує всіх учасників ринку праці до вжиття необхідних кроків для забезпечення того, щоб рівна оплата була в основі зусиль у відновленні наслідків пандемії COVID-19 у всьому світі.

Метою цього заходу буде обмін ідеями та практичними надбаннями у сфері забезпечення рівної оплати праці чоловіків і жінок за роботу рівної цінності.

У заході братимуть участь видатні особистості у сфері трудових і соціальних відносин, зокрема, Гай Райдер (Генеральний директор МОП), Анхель Гурріа (Генеральний секретар ОЕСР), активісти захисту трудових прав жінок та інші.

Теми для обговорення на глобальному заході:

  • Як можна поліпшити умови працевлаштування медичних та соціальних працівників, щоб краще визнати їх внесок у економіку та суспільство в цілому, враховуючи пандемію?

  • Як ми можемо краще поширювати інформацію про гендерні розриви на робочих місцях та вплив збалансованої гендерної політики?

  • Яким має бути пріоритет у цих питаннях для політиків, урядів, роботодавців та профспілок?

  • Як збільшити участь жінок на керівних та керівних посадах?

  • Які приклади для наслідування можуть найефективніше сприяти зміні ставлення до гендерної рівності?

Захід відбудеться в онлайн форматі, буде забезпечено переклад на різні мови.

 

Кабінет Міністрів України, днями, прийняв розпорядження, підготовлене Мінсоцполітики, щодо приєднання Уряду України до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці, започаткованої на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 18 вересня 2017 року в місті Нью-Йорк (США).

Після отримання відповіді від секретаріату Міжнародної коаліції за рівну оплату праці Уряд України стане членом цієї коаліції разом з Конфедерацією роботодавців України, Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, Київським інститутом гендерних досліджень.

Наразі, за оцінкою, наданою в аналітичному огляді Міжнародної організації праці «Україна. Відповідність національного законодавства, політики та практик критеріям взаємодії Міжнародної коаліції за рівну оплату праці», проведеного у травні 2019 року, Уряд України відповідає семи із одинадцяти визначених критеріїв для вступу до Коаліції.

Приєднання до Коаліції є важливим кроком у виконанні зобов’язання щодо зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, взятого Україною в межах участі в міжнародній ініціативі «Партнерство Біарріц», до якої Україна приєдналася у серпні 2020 року.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори