До Всесвітнього дня дій за гідну працю: міжнародні профспілки за нові робочі місця

У пандемію було втрачено понад 200 мільйонів робочих місць, ще 100 мільйонів як і раніше знаходяться в категорії ризику, а велика кількість безробітних, переважна більшість з яких складають жінки, просто вибувають з ринку праці.

Такі цифри наводить Міжнародна конфедерація профспілок і у Всесвітній день дій за гідну працю – 7 жовтня – закликатиме кожен уряд розробити плани щодо створення робочих місць.

Генеральний секретар МКП Шаран Барроу заявила, що уряди країни повинні мати один головний пріоритет – робочі місця. Їм необхідно повернутися до повної зайнятості, адже це забезпечує основу економічної безпеки і соціальної справедливості.

Створення 565 мільйонів робочих місць до 2030 року 

Вимога Міжнародної конфедерації профспілок – це досягнення мети створення 565 мільйонів робочих місць і формалізації не менше половини неформальних робочих місць до 2030 року. Це єдиний спосіб досягти Цілі №8 в галузі сталого розвитку ООН, адже досягнення цієї цілі є ключем до досягнення інших цілей сталого розвитку.

Профспілки закликають уряди в терміновому порядку сісти за стіл переговорів з профспілками, роботодавцями та іншими сторонами і встановити амбітні цілі щодо створення та збереження робочих місць. А потім їм необхідно досягти цих цілей, забезпечивши створення екологічних робочих місць, щоб стабілізувати планету і створити економіку з нульовими викидами вуглецю.

Особливу увагу варто приділяти зайнятості у життєво важливих сферах – як то догляд за людьми, інфраструктура. Вимога МКП щодо робочих місць цілком досяжна, зокрема, якщо уряди проводять справедливу податкову політику, а не дозволятимуть невеликій кількості людей збирати сотні мільярдів доларів, уникаючи сплати податків. Саме цей дохід може дати поштовх у створенні робочих місць.

Новий суспільний договір

Світовий ринок праці зламаний. Уряди не змогли регулювати роботу і залишили поза увагою мету щодо повної зайнятості. Зайнятість сьогодні ще більш нестабільна, аніж була до пандемії. Це вимагає зміни правил, щоб люди були захищені від зростаючої експлуатації і великої незахищеності.

«Робочі місця абсолютно необхідні для відновлення і підвищення стійкості, необхідної в усьому світі для боротьби з пандемією та іншими загрозами існування людства. Створення робочих місць займає центральне місце в Новому суспільному договорі, поряд із правами, соціальним захистом, рівністю та інклюзивності. Всесвітній день дій за гідну працю посилить заклик «Справедливі робочі місця» і, як зазначається в брифі нашої кампанії, допоможе подолати кризу неформальності», – заявила Генеральний секретар МКП Шаран Барроу.

За матеріалами – сайт МКП

Схожі публікації


Догори