Соціально-економічний захист освітян в умовах карантинних обмежень: тематика онлайн семінару

Всеукраїнський семінар фахівців з соціально-економічних питань обласних, Київської міської організацій Профспілки працівників освіти і науки України відбувся сьогодні, 3 листопада 2021 року, у онлайн форматі. 

Відкриваючи захід Голова Профспілки Георгій Труханов поінформував про основні вектори роботи та питання для обговорення. Так, серед актуальних – освітня субвенція у місцевих бюджетах, видатки на освіту у Держбюджеті цього та наступного років, карантинні заходи Уряду та умови роботи працівників установ і закладів освіти у зв’язку з цим, стипендіальне забезпечення, колективно-договірне регулювання та ряд інших важливих питань. 

Георгій Труханов зупинився на кроках, які зробила Профспілка з приводу врегулювання проблем, пов’язаних з карантинними обмеженнями та вакцинацією працівників освіти, – постійна робота з профільним міністерством, робочі зустрічі з керівництвом Міністерства охорони здоров’я, наради з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, напрацювання пропозицій разом із СПО профспілок тощо. 

Підсумовуючи усе сказане було наголошено, що зараз це питання сьогодні стоїть на особливому контролі і наразі ведеться робота щодо внесення змін до наказу МОЗ № 2153 та перенесення термінів його реалізації. 

Питання забезпеченості освітньою субвенцією та іншими видатками місцевих бюджетів територіальних громад до кінця 2021 року широко розкрили заступник Голови Профспілки Сергій Романюк та начальник Управління соціально-економічного захисту апарату ЦК Профспілки Антоніна Клименко. Експерти також зупинилися на питаннях колективно-договірного регулювання, оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та перспектив реалізації норм освітнього законодавства у Держбюджеті 2022. 

На питанні підняття Урядом стипендій разом із скороченням кількості стипендіатів наголосила заступниця Голови Профспілки Ольга Чабанюк. Зокрема, вона підкреслила, що таке збільшення порушує права здобувачів освіти та зовсім не сприяє мотивації молоді до навчання. Тому сьогодні дуже важливо звертатися до депутатів та працювати на місцях. 


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори