Діти спілчан-освітян відпочили у міжнародному молодіжному таборі Німеччини

З 8 до 22 серпня 2022 року група дітей членів Профспілки працівників освіти і науки України з Рівненської, Кіровоградської областей та міста Харкова на запрошення Профспілки освіти Німеччини GEW мали змогу відпочити та оздоровитися у наметовому таборі у м. Берлін – Хайлігензеє. Оздоровлення було організовано німецькою молодіжною організацією «Die Falken» спільно з ЦК Профспілки. 

Різноманітна програма, обмін досвідом, цікаве спілкування та педагогічний догляд – були у центрі уваги протягом цих двох тижнів. 

Діти знайомилися з новими друзями, вивчали іноземні мови, гуляли Берліном, відпочивали серед красивої природи та отримати море позитивних вражень. 

Діти разом із керівниками з України мали змогу продемонструвати своїм одноліткам з Німеччини нашу національну культуру: готували вареники, борщ та узвар, проводили українські спортивні ігри, знайомили друзів з Німеччини з нашими українськими традиціями, а наприкінці табору – подарували всім учасникам табору синьо-жовті браслетики і влаштували справжню українську вечірку.

Також керівники делегації організували українсько-німецькомовний діалог для усіх бажаючих. Учасники вивчали нові слова та фрази іноземною мовою, навчатися їх вимовляти та спілкуватися. Діти записували усі фрази та протягом наступних днів старалися вітатися новою для них мовою і пригадувати основні слова. Усі учасники щиро хотіли порозумітися один із одним, тому найкращим другом для усіх став застосунок «Перекладач».

Перебуваючи у таборі, діти грали разом у різноманітні спортивні та настільні ігри, проходили квести, брали участь у створенні газети табору, були учасниками німецькомовної «Мафії», співали біля багаття, танцювали на вечірках, разом змінювали правила і не спали до опівночі, а вранці разом шукали у лісі взуття та смаколики, які за ніч «позичали» лисиці. 

Ставши туристами, делегація з України відвідала головні пам’ятки столиці – Брандербурзькі ворота, телевежу, Берлінський собор, замок Шарлоттенбург, океанаріум у Берліні.

Цікавою була поїздка до Бундестагу, де учасники табору зустрілися із політиком Мартіном Діденгофеном. На круглому столі українці говорили про важливість не забувати про війну в Україні, необхідність говорити про це і всіляко підтримувати Україну. 

Діти та керівники групи щиро вдячні Німецькій профспілці освіти GEW за чудову можливість відпочити у такому цікавому таборі, набратися нових сил та знайти нових друзів; молодіжній громадській організації «Falken», яка дуже тепло прийняла нашу групу, допомагала в будь-яких питаннях та підтримувала всі наші ідеї. І звичайно ж – вдячні ЦК Профспілки працівників освіти і науки України за організацію оздоровчої поїздки у молодіжний табір до Німеччини.

Отримані враження запам’ятаються кожному учаснику надовго!

Світлана Сидорець, 

вчитель-логопед Бугринського ліцею Рівненської областиі

Ірина Балабуха, 

вчитель математики Онуфріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кіровоградської області

Мої враження від табору у Німеччині

 Ось і закінчилися наші два тижні в іншій країні. Все було не так однозначно спочатку, але потім ставало все краще і краще. …Палатки, лисиці, макарони…

Сам табір був дуже веселий, кожного дня там були нові ігри…

Після першого тижня, ми вже себе відчували як вдома, і не тому що в лісі, а тому, що майже всі в таборі знали, хто такі українці. 

Ми навчили їх української мови, нагодували їх українськими стравами (здається, на цьому моменті вони зрозуміли, що будуть запрошувати нас і наступного року), зіграли в українські ігри, та подарували на згадку українські синьо-жовті браслети. 

Взагалі, на мою думку, там, де була приставка «українське», в таборі було виконано найкраще.

…Незважаючи на те, що вкрала у нас лисиця, те, що ми пережили, те, що ми втомилися – це були одні із найкращих двох тижнів за це літо. 

Хочеться висловити подяку кожному члену нашої групи та найкрутішим керівникам на всю Німеччину, які все робили з усмішкою і показували приклад іншим.

P.S. Не хочу перебільшувати важливість нашої подорожі до Бундестагу, але після нього в новинах стало більше статей про допомогу Україні від Німеччини. Можливо, співпало! 

Іван Онисько, 

учасник табору, учень ЗЗСО «Онуфріївська ЗОШ І-ІІІ ступенів»Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори