Інтернаціонал освіти засуджує тиск Росії на освітян на окупованих територіях України

«У жахливих спробах переписати історію, російські сили чинять тиск та шантажують вчителів та освіту на окупованих територіях в Україні.

У Херсонській області російська армія спалює українські книги та погрожує вчителям, заарештовує та катує їх за те, що вони викладають за українською програмою», – такими словами розпочинається заява Інтернаціоналу освіти, яку організація оприлюднила на своєму офіційному сайті. 

У ній, зокрема, вказано, що освітяни всього світу засуджують такі напади на колег та освіту в Україні та закликають Росію негайно припинити цю агресивну війну проти суверенної держави, щоб мир повернувся до України.

«Президент Путін, як і інші автократи до нього, критикує вчителів за ключову роль, яку вони відіграють у збереженні та передачі спогадів народу, їх історії та ідентичності нації. Але вчителів нелегко стримати. Наші колеги чинили неймовірний і гідний захоплення опір, захищаючи своїх учнів і країну. Ми захоплюємося їхньою хоробрістю і підтримуємо їх кожен крок на шляху до свободи», – заявив Девід Едвардс, генеральний секретар Інтернаціоналу освіти.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори