Військовий облік жінок: законодавчі зміни

21 вересня 2022 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт № 6482 від 28.12.2021 «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». 

Законопроєктом передбачено, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, і придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

За інформацією Верховної Ради України до першого читання подано документ, у якому йдеться про обов’язкове взяття на облік жінок, котрі мають військово-облікові спеціальності, споріднені зі спеціальністю військового медика.

Тобто, прийнятим законопроєктом передбачено добровільну постановку на військовий облік для жінок, за винятком медиків.

Чи буде це одна військово-облікова спеціальність (військовий медик) або ще якісь, чи будуть усі добровільні, буде вирішуватися між першим і другим читаннями.

Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних та Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями затверджений наказом Міністерства оборони України від 11.10.2021 № 313 (із змінами).

Військовий облік для жінок відтерміновано ще на один рік – до 1 жовтня 2023 року. Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає.

У разі прийняття у другому читанні цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Закон буде готуватися до другого читання за скороченою процедурою.

 

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори