Для боротьби з безробіттям в Європі необхідно протидіяти зниженню зарплат

Для боротьби з безробіттям в Європі необхідно протидіяти зниженню зарплатДля боротьби з безробіттям в Європі важливо протидіяти зниженню зарплат і скороченню зайнятості, що гальмує продуктивні інвестиції та торгівлю в рамках ЄС.

Успішний досвід Швеції з протидії фінансовій кризі в 1990-х роках показує, що подібний підхід може бути реалізованим та ефективним.
До такої думки дійшли експерти Міжнародної організації праці – автори короткої характеристики європейського ринку праці, опублікованої МОП 8 квітня 2013 року.

Експерти перерахували ще ряд заходів, які, на їх думку, допоможуть стабілізувати європейський ринок праці.

По-перше, необхідно боротися зі структурними проблемами, зокрема, у фінансовому секторі, який був в епіцентрі кризи і проблеми якого до цих пір не вирішені. У результаті малі та середні підприємства не мають повноцінного доступу до банківського кредитування, а це вкрай важливий фактор для успішного виробництва і створення робочих місць.

По-друге, потрібно терміново забезпечити гарантії зайнятості молоді. Тут маються на увазі програми, спеціально розроблені для молодих людей і які допомагають їм знайти роботу, здобути освіту і пройти навчання.

По-третє, соціальний діалог між роботодавцями, профспілками та урядами – це ключовий інструмент формування політики, об'єднання сил для підтримки реформ у сфері зайнятості та забезпечення того, що політика буде враховувати реальні потреби людей.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори