Солідарність Профспілки освітян України із Латвійською Профспілкою працівників освіти і науки

Солідарність Профспілки освітян України із Латвійською Профспілкою працівників освіти і наукиЗа час кризи заробітна плата латвійських вчителів та науковців різко знизилася, а неоплачуване навантаження зросло. Хоча за словами екс-прем'єр-міністра криза закінчилася, заробітна плата освітян все ще не повернулася на докризовий рівень.

Латвійська профспілка працівників освіти і науки докладає усіх зусиль для поліпшення умов праці і підвищення зарплат працівників навчальних закладів та наукових працівників.

Досі міністри та уряд розробляли «утопічні плани», називаючи їх «новими політичними ініціативами», результатом яких не стало збільшення фінансування освіти та науки.

У національному бюджеті на 2015–2017 роки додаткових коштів на введення нової моделі фінансування освіти та підвищення зарплат освітянам на передбачено. За повідомленням Латвійської профспілки, тільки у поточному році дефіцит у фінансуванні зарплат працівників освіти становив 2,5 мільйони євро.

У березні Латвійська профспілка освітян звернулася до Прем'єр-міністра, міністра фінансів та міністра освіти і науки з пропозицією розпочати активну роботу над бюджетом на 2015 і наступні роки для того, щоб істотно збільшити фінансування освіти і наукових досліджень, показати, що вони є, і мають залишитися суспільним благом.

Профспілка вимагає від уряду оплачувати вчителям, науковим працівникам, обслуговуючому персоналу та дослідникам кошти за виконання всіх обов’язків та завдань. Останні дослідження Латвійської профспілки свідчать, що держава на даний час не оплачує педагогам у середньому 18 робочих годин на тиждень, що становить 341,28 євро в місяць.

До цього часу уряд так і не розпочав переговорів. Тому 12 травня 2014 року Латвійська профспілка працівників освіти і науки провела демонстрацію в Ризі біля будівлі Кабінету міністрів.

Згідно з дослідженням соціологічного агентства TNS, 71% економічно активних громадян Латвії підтримують вимоги освітян щодо підвищення зарплати.

Профспілка працівників освіти і науки України висловила свою солідарність із латвійськими колегами та закликала уряд Латвії розпочати справжній діалог із Профспілкою, залишити слова та почати діяти, щоб спільними зусиллями знайти рішення, яке відповідало б вимогам всіх працівників освіти.

Міжнародний відділ ЦК ПрофспілкиСолідарність Профспілки освітян України із Латвійською Профспілкою працівників освіти і наукиСолідарність Профспілки освітян України із Латвійською Профспілкою працівників освіти і науки

Солідарність Профспілки освітян України із Латвійською Профспілкою працівників освіти і наукиСолідарність Профспілки освітян України із Латвійською Профспілкою працівників освіти і науки

Солідарність Профспілки освітян України із Латвійською Профспілкою працівників освіти і наукиСолідарність Профспілки освітян України із Латвійською Профспілкою працівників освіти і науки

Схожі публікації


Догори