Руйнація демократичних принципів в Туреччині – уряд проводить чистки в сфері освіти

Руйнація демократичних принципів в Туреччині – уряд проводить чистки в сфері освітиВраховуючи останні події в Туреччині, Інтернаціонал освіти не може залишатися осторонь і спостерігати за деградацією демократичних цінностей в цій країні.

Інтернаціонал Освіти рішуче засуджує дії уряду, які наразі спрямовані на працівників освіти.

«Новини про те, що Туреччина у відповідь на спробу державного перевороту переслідує освітян, не тільки шокують, але й чітко демонструють, що нинішній політичний клімат використовується для того, щоб змусити мовчати будь-кого, хто не погоджується з політикою уряд», – заявив Генеральний секретар Інтернаціоналу освіти Фред ван Левен у відповідь на відсторонення та звільнення тисяч працівників освіти по всій Туреччині. «Ми закликаємо турецьку владу дотримуватися верховенства закону і відстоювати демократичні цінності турецького суспільства».

«Чистка» у сфері освіти – це тільки один з останніх кроків, вжитих урядом, щоб змусити замовчати усіх критиків його політики після спроби перевороту, яка відбулася минулого тижня. Наслідками хаосу, який стався після спроби перевороту, стали арешти тисяч людей і понад 200 вбитих.

За повідомленнями, 15 200 працівників освіти були відсторонені від роботи, понад півтори тисячі деканів приватних і державних вузів були вимушені залишити свої посади, а ліцензії 21 тисячі вчителів, які працюють в приватних школах, були скасовані.

«Інтернаціонал освіти не буде мовчки спостерігати, як представники нашої професії стають жертвами «полювання на відьом», – зазначив ван Левен. «Хоча наша організація рішуче засуджує спробу державного перевороту, ми вимагаємо, щоб уряд Туреччини продемонстрував, що демократія є єдиною відповіддю на незаконні дії військових, а не виправдовував те, що по суті є наругою над правами громадян».

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори